Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Adrenalinas- gyvenimo variklis

Naujienos

Adrenalinas- gyvenimo variklis

2015-05-16

Autorius:xteam.lt

Vieniems dažniau, kitiems rečiau gyvenime būna akimirkos, kai pajuntame jėgų ir emocijų antplūdį. Emocijų stiprumas priklauso nuo mūsų kūno sandaros. Esant stresinėms situacijoms, nežinia iš kur semiamės jėgų ir įveikiame kliūtis. Žmonėms, dievinantiems ekstremalų sportą, tokia būsena virsta kasdienybe. Vienus traukia kalnai, kitus šuoliai parašiutais, o didžioji dauguma renkasi snieglentes, riedlentes, vandenlentes, parkūrą ir t.t.

Adrenalinas
– streso hormonas. Jo susidarymą organizme skatina stiprios emocijos, sunkus fizinis darbas, šaltis bei ekstremalūs pojūčiai. Tokiais momentais suaktyvėja širdies darbas, padidėja kraujo spaudimas, išsiplečia akių vyzdžiai. Minėtoje būsenoje žmogus gali būti keletą minučių, po to jėgos pradeda sekti iki naujo baimės pojūčio. Kraujyje išsiskiria adrenalinas. Ne paslaptis, kad patyrus stresą daugeliui norisi į tualetą. Tai visiškai normalu- taip adrenalinas pasišalina iš organizmo.

Kodėl žmogui reikia adrenalino? Mokslininkai, tiriantys smegenų veiklą, nustatė, kad kai kuriems žmonėms trūksta fermento, kuris palengvina neuronų judėjimą tarp receptorių (kas įtakoja malonumo ir susijaudinimo patyrimą). Aštrių pojūčių ieškotojų smegenyse fermento lygis yra žemas ir vienintelis būdas, kuriuo jie gali jį pakelti, yra adrenaliną teikiantys užsiėmimai. Todėl ekstremaliu sportu užsiima ir jaunuoliai, kuriuos testosteronas daro sunkiai kontroliuojamais ir bebaimiais, ir vyresni, labiau patyrę bei atsargesni žmonės.

Gydytojai tvirtina, jog kiekvienas iš mūsų laikas nuo laiko turėtų patirti emocinį stresą. Tai visiška tiesa. Jeigu nepatirtume stiprių emocijų, užpultų depresija. Kad visada išlaikytume gerą nuotaiką ir optimizmą, laisvalaikį reiktų leisti aktyviai, t.y. sportuoti.

Užplūdus adrenalinui, žmogus tarsi užprogramuoja save naujiems iššūkiams. Užsibrėžtą tikslą dažniausiai pasiekia aktyvūs žmonės, o dažno iš jų pomėgiuose dominuoja kokia nors ekstremalaus sporto šaka. Paprastai tokie žmonės nežino, kas yra depresija, savo mintis nukreipia teigiama linkme ir siekia tikslo.

Gydytojai sako, kad yra žmonių, kurių nerimo lygis žemesnis nei paprastai, jie dažniausiai sunkiai prisiriša, lieka abejingi dalykams, kurie dažnam sukeltų nerimą.
Kad nebūtų nuobodu gyventi, tokiems žmonėms būtina nuolat gauti adrenalino. O kita kita grupė žmonių – tai rutinoje paskendę žmonės. Jie gali būti jausmingi, netgi pernelyg tvarkingi, tačiau adrenalino reikia tarsi kokio sukrėtimo, kad rūpesčiai bent laikinai pasitrauktų į šalį.

Aktyvus gyvenimo būdas, sportas gryname ore bet kokiu metų laiku ir bet kokiu oru- raktas į sveiką gyvenseną, naujas emocijas ir jėgas. Visiškai nebūtina siekti sporto aukštumų, pamėginkite rasti labiausiai sau priimtiną ekstremlaus sporto šaką ir tiesiog mėgaukitės tuo.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS