Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Australų mokslininkai sukūrė hidrokostiumą, kuris apsaugos nuo ryklių atakų (video)

Naujienos

Australų mokslininkai sukūrė hidrokostiumą, kuris apsaugos nuo ryklių atakų (video)

2013-07-19

Autorius:xteam.lt

Mokslininkai iš Vakarų Australijos instituto kartu su kolegomis, dirbančiais  Shark Attack Mitigation Systems programoje, sukūrė du naujo tipo hidrokostiumų modelius. Jie turėtų apsaugoti žmogų nuo ryklių atakų.

Šiam darbui mokslininkus paskatino vis dažnėjantys vandenyno plėšrūnų antpuoliai. Per paskutiniuosius 12 mėnesių Australijos pakrantėse  žuvo net penki žmonės. Tokia liūdna statistika atbaido nemažai poilsiautojų ir sportininkų, prastėja Australijos pakrančių kurortų reputacija.

Remiantis paskutinių metų tyrimais, nustatyta, kad rykliai yra daltonikai. Šis faktas tapo esminiu, kuriant naujuosius hidrokostiumus. Vandenyje plaukiojantį žmogų jie tiesiog “paslepia”, o plėšrūnas potencialios aukos nepastebi.

Kitas hidrokostiumo tipas- “nukreipiantysis”,  išmargintas juodai baltais dryžiais. Ši idėja pasiskolinta iš pačios gamtos. “Nevalgyk manęs, aš kartus”- būtent tokius signalus siunčia rykliui dryžuotas hidrokostiumas.

Mokslininkai viliasi, kad daugiamečiai tyrimai ir gamtos stebėjimo žinios  suvienytos su išradingumu duos teigiamų rezultatų, o svarbiausia bus išgelbėta ne vieno žmogaus gyvybė.

Šie hidrokostiumai buvo kuriami dvejus metus ir tik prieš keletą dienų pasirodė prekyboje. Vieneto kaina- 495 Australijos doleriai. Idėja užpatentuota. Hidrokostiumai testuoti Šiaurinėje Australijos pakrantėje, kur gausu tigrinių ryklių. Šis procesas tęsis ir su baltaisiais rykliais Pietų Austarlijos bei Pietų Afrikos vandenyse.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS