Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Baidarių maršrutai > Balskų užtvanka-Tauragė

Naujienos

Balskų užtvanka-Tauragė

Nemuno dešinysis intakas Jūros upė, teka nuo Žemaičių aukštumos, todėl jos nuolydis pastebimai didesnis. Jūros baseine nėra ežerų, čia iškrenta daugiau kritulių nei įprasta Lietuvoje, todėl smarkūs potvyniai Jūrai būdingi ne tik per pavasario polaidį, bet ir vasarą po didesnių liūčių. Jūra tinka plaukti baidarėmis, o kai vanduo pakyla, ir pripučiamomis valtimis. Jūros aukštupys ir vidurupio nuotėkis nėra didelis, tačiau akmenuotos rėvos, išgriautų užtvankų slenksčiai pagyvina kelionę ir patenkina aštrių pojūčių mėgėjus. Maršrutas eina Pagramančio regioninio parko teritorija. Gražiuose Jūros pakrantėse įrengtos stovyklavietės suteiks malonumą ir palengvins turisto kasdienybę.

Plaukti pradedame žemiau Balskų užtvankos. Devinto dešimtmečio pradžioje Balskų kaime užtvenkus Jūros upę susidarė didžiulis vandens telkinys, kuris šiandien traukia ne tik žvejus, bet ir poilsiautojus. Šiuo gamtos prieglobsčiu, bei poilsiautojais rūpinasi Pagramančio regioninis parkas.

Tik pradėję plaukimą Jūra pajusime staigius jos posūkius ir sraunų upės vandenį. Nuplaukę 1,2 km pasiekiame kairįjį Jūros intaką Kernušupį. Šiame krante yra nedidelė Lylavėnų gyvenvietė, kryžiuočių kronikose minima nuo 1384 m. Jūra nešdama savo vandenis 2,3 km dešiniajame krante įsirėžia į stačią, mišku apaugusią Genių atodangą, siekiančią iki 25 m. Nuo čia nuplaukus vos 0,5 km priplaukiame ramų Lylavos upelį, kairįjį Jūros intaką.

Toliau Jūros krantai išlaiko pajustą kontrastą: dešinysis krantas status, apaugęs gūdžiu Tyrelio mišku, o kairysis žemaūgiais žilvičiais, už kurių upės slėnis. Tik kai kur dešinysis krantas atsiveria į slėnio erdvę. Nuplaukus nuo Lylavos upelio santakos 3,9 km, priplaukiame Genių – Naujininkų lieptą. Tolimesnę kelionę gali sutrukdyti keletas brastų, per kurias, esant vandens stygiui, tenka traukti valtis, tačiau tai atperka tolimesnis upės sraunus vanduo. Nuplaukus sekančius 3 km, o viso 6,9 km, mus pasitinka vienas didžiausių Jūros intakų Akmenos upė. Nuo čia Jūra padvigubėja, suteikdama ramumo įspūdį, tačiau neilgam.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS