Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Baltijos slidinėjimo perliukas: Žagarkalns

Naujienos

Baltijos slidinėjimo perliukas: Žagarkalns

2010-12-25

Autorius: Lina Balsytė/ kelioniumanija.lt

Lietuva gali pasigirti turinti išties nemažai kalvų, todėl tai, kad daugybė dėl slidinėjimo galvas pametusių lietuvių nepagaili bemaž penkių valandų kelionės ir vietoj Ignalinos ar Anykščių renkasi  Žagarkalns (Žagaro kalno) slidinėjimo trasą, galima vadinti tam tikru fenomenu. Kita vertus, tik apsilankius šiame žiemos pramogų parke, sykį ar du išbandžius visas jo slidinėjimo trasas ir išgėrus karšto vyno jaukioje kavinukėje, tampa tarsi savaime suprantama, kodėl lietuviai vis dar masiškai čia plūsta.


Žagaro kalno trasa įsikūrė buvusioje poilsio bazėje „Cirulkalns“. Duris savo lankytojams šis parkas atvėrė prieš maždaug dvejus metus ir iškart tapo savotiška „meka“, į kurią ėmė plūsti lankytojų srautai. Prieš porą metų tai, ką siūlė Žagaro kalnas, buvo išties įspūdinga: modernios technologijos, itin paslaugūs ir profesionalūs instruktoriai, apšviestos slidinėjimo trasos... Šiandien čia galima rasti lygiai tą patį, tačiau daugeliui lietuvių apsilankymas čia nebėra tokia pribloškianti patirtis, kaip kad seniau: mus visus išlepino Austrija, Italija, Slovakija...


Vis dėlto Žagaro kalno žvaigždė tebežiba. Šis žiemos parkas tebelepina savo lankytojus, suteikdamas jiems galimybę mėgautis žiemos sportu ir ankstyvą žiemą, ir vėlyvą pavasarį. Todėl artėjant savaitgaliams, ir ypač ilgiesiems, vis dar girdžiu daugybę savo pažįstamų besidžiaugiančių artėjančia kelione, o vėliau – pasakojimų apie smagiai praleistą laiką šokinėjant su snieglentėmis nuo tramplinų ar leidžiantis slidėmis nuo skirtingų trasų.
 

Visai neseniai Žagaro kalne apsilankiau pati. Įspūdis nepakartojamas. Turiu pripažinti, kad slidinėjimas manęs niekada netraukė, todėl kaskart, kai kas nors pasigirdavo vykstąs į Italijos kalnus, abejingai išklausydavau, tačiau tokio didelio laimės šaltinio nesuprasdavau. Žagarkalnis viską pakeitė. Penkios valandos ant snieglentės įspūdžių paliko daugiau, nei savaitei.


Pirmiausiai Žagaro kalne mane sužavėjo jauki aplinka. Čia veikia šešios skirtingos slidinėjimo trasos. Pati ilgiausia iš jų – tai dviguba, 220–240 metrų ilgio Žagarkalnio trasa. Šią trasą išties sudaro dvi atskiros trasos – 220 metrų ilgio kalva „Žagarkalnis 1“ ir 240 metrų ilgio trasa „Žagarkalnis 2“. Nors žvelgiant į šias trasas pirmą sykį jos atrodo gan grėsmingai, visgi vos tik pasileidęs nuo jų žemyn gali mėgautis įdomiu jų reljefu.

Šių trasų viršūkalnėje įkurtas ir „varlinukas“ pradedantiesiems. Šios slidinėjimo trasos nuokalnė itin maža, todėl net ir pirmą sykį ant slidžių ar snieglentės atsistojusiems žmonėms po pusvalandžio čia darosi nuobodu ir norisi kuo greičiau sugrįžti ten, kur pati kalva tau tarsi padeda čiuožti žemyn ir mėgautis emocijomis.


Čia pat yra ir nemaža automobilių stovėjimo aikštelė, išskirtinai jauki, Kalėdomis ir karštu vynu kvepianti kavinukė. Žagarkalnio trasoje veikia keturi keltuvai.


Trečiosios Žagaro kalno trasos, Cirulkalnio, ilgis – 180 metrų. Tai pati stačiausia šio pramogų parko trasa. Nuo jos nusileidau pirmiausia. Pusę kalvos įveikiau prilaikoma instruktoriaus, likusią dalį – čiuoždama ant užpakalio. Tačiau po kelių valandų ši trasa jau buvo bemaž įdomiausia. Šalia šios trasos įsikūręs ir bazės centras, kurioje yra ir šiuo metu neveikianti kavinė, slidinėjimo inventoriaus parduotuvė ir reikalingos įrangos nuomos punktas. Į Cirukalnio trasą kelia dveji keltuvai.


Snieglenčių parką sudaro trys pagrindinės zonos – „Big air“ ir „Borderkross“, centrinė parko dalis ir miško parkas. Netoliese yra ir trasa pradedantiesiems. Tiesa, pati nebandžiau, bet girdėjau, kad Žagaro kalne yra ir 100 metrų rogių trasa.
Visur trasose nuolat budi instruktoriai, padedantys ne tik atsistoti ant kojų, bet net ir pastumiantys iki keltuvų, kai šokuoti su snieglente iki jų paprasčiausiai nebeužtenka jėgų.


Pasirūpinti nakvyne, o jos tikrai prireiks, nes trasos dirba iki vėlumos, taigi anksti iš čia išvažiuoti tiesiog nesinori, nesudėtinga. Oficialiame
Žagaro kalno tinklalapyje, kurį, beje, galima skaityti ir lietuvių kalba, yra pasiūlymų, kuriais galima pasinaudoti.
 

Beje, minėtame tinklalapyje yra tiesiogiai transliuojamas vaizdas iš trasų. Taigi jei smalsu, kas šiuo metu vyksta Žagaro kalne – galite žvilgtelėti. Tuo tarpu aš sakau: išbandžiau ir 100 proc. rekomenduoju bei garantuoju – geros emocijos ir puikus laikas – neatskiriama Žagaro kalno dalis!

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS