Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Ekstremalus sportas. Aktyvios pramogos ar mirtini pavojai?

Naujienos

Ekstremalus sportas. Aktyvios pramogos ar mirtini pavojai?

2012-09-22

Autorius:xteam.lt

Ekstremalus sportas- tai ne tik nepatirti pojūčiai, greitis ar aukštis. Neretai atliekami triukai, bandomos naujos ekstremalaus sporto naujovės sportininkams baigiasi mirtimi. Turbūt neįmanoma suskaičiuoti ir palyginti, kokia sporto šaka nusinešė daugiau gyvybių ar suluošino žmonių. Kiekvienais metais atsiranda vis naujos aktyvių pramogų rūšys ir toliau atkakliai gerinami rekordai. Tas, kas niekada nėra bandęs  panašių pramogų tikrai nesupras, kodėl žmonės lieja prakaitą ir kraują, deda begalines pastangas ir valią, rizikuoja savo gyvybėmis. Ekstremalus sportas- tarsi narkotikas, plūstantis adrenalinas, valios išbandymas, kur kiekviena klaida gali kainuoti gyvybę. Dėl šių priežasčių ekstremalus sportas dažniausiai būna individualus, o ne komandinis. Daugumai žmonių toks pomėgis tampa gyvenimo ir pragyvenimo būdu, saviraiškos forma. 

Kai kurie sociologai tvirtina, kad dauguma ekstremalaus sporto šakų kilo iš kai kurių kultūrų ritualinių papročių. Ten žmogus, įrodęs savo drąsą, gentyje turi didžiausią autoritetą. To paties tikslo siekia ir ekstremalai, kurie didelės rizikos kaina pelno autoritetą mažame žmonių rate.

Kita medalio pusė- milžiniškas populiarumas. Ekstremalus sportas sutraukia be galo daug žiūrovų. Jaunimas susižavi ir trokšta greičiau išbandyti naujas sporto šakas, tai dažnai tampa net mados reikalu. Visame pasaulyje televizijos, prekybos, reklamos kompanijos eina koja kojon su visomis naujovėmis, nes ekstremalus sportas atneša didelius pinigus.

Kuo beprotiškesni projektai, įspūdingesni rekordai ir šou pasirodymai, tuo didesnės pajamos. Dar viena sparčiai populiarėjančio ekstremalaus sporto priežastis- kasdien milžiniškais žingsniais pirmyn einantis sporto technologijų tobulinimas, įrangos išradimai. Tai padeda atsirasti vis naujoms sporto atšakoms arba jos jungiamos viena su kita.

Prieš gerus tris dešimtmečius ekstremalus sportas buvo lyginamas su didžiulės rizikos ir neišvengiamos mirties sąvoka. Dabar situacija visiškai pasikeitusi ir vargiai atrasime jauną žmogų, kuris nežinotų, kas yra freerid’as, BASE jumping’as, snowboarding’as ir t.t.

Tačiau nereikia pamiršti, kad su reikiama įranga, profesionaliu intruktažu ir vengiant nepamatuotos rizikos kardinaliai sumažėja ir nelaimingų atsitikimų skaičius. Kiekvienas privalo žinoti savo fizines pasiruošimo ribas ir galimybes, tiksliai žinoti kaip reiktų elgtis atsitikus nelaimei. Labai svarbu rūpintis ir kalbėti, kad jauni žmonės matytų ne tik įspūdingą ekstremalaus sporto pusę ar spindinčius šou, bet suvoktų ir gręsiančio pavojaus galimybę.

 

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS