Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Kaip gaminamos snieglentės? (video)

Naujienos

Kaip gaminamos snieglentės? (video)

2013-09-26

Autorius:xteam.lt

Per paskutiniuosius 10 metų snieglenčių populiarumas, o taip pat ir susidomėjimas šiuo sportu, smarkiai išaugo. Tačiau mažai kas žino, kaip gaminama ši, tikrą revoliuciją jaunimo tarpe sukėlusi, lenta. Dažniausiai atsakant į šį klausimą apsiribojama tik tuo, jog snieglentės yra gaminamos fabrike.

Tačiau nežiūrint į tai, jog visas gamybos procesas išties vyksta fabrikuose, nemaža jo dalis atliekama rankomis. Tai atrodytų neįtikėtina, jei pagalvotume, kiek snieglenčių kasmet yra pagaminama ir parduodama.


Suprantama, jog kiekvienas ženklas turi savų gamybos paslapčių ir subtilybių, todėl norime jus supažindinti su vienu iš labiausiai paplitusių gamybos procesų. Sužinoję apie snieglenčių struktūrą, suprasite, kodėl jų praktiškai neįmanoma pagaminti namų sąlygomis.

Snieglentės šerdis

Pirmiausia formuojama ir išpjaunama snieglentės šerdis- būsimosios lentos pagrindas. Ji gaminama išilgai ir skersai klijuojant plonytes įvairios rūšies medienos juosteles.

Šerdis įgauna formą, panašią į snieglentės, o likučiai nupjaustomi, nušlifuojant suklijuotą pagrindą iki keleto milimetrų storio. Kitas žingsnis- specialiomis staklėmis pragręžiamos skylės, kurios bus reikalingos  apkaustų tvirtinimui. Po to prie šerdies priklijuojamos šoninės sienelės iš plastiko.

Sluoksniavimas

Toliau snieglentė surenkama tarsi sluoksniuotas pyragas. Apatinėje, „važiuojamoje“ dalyje klijuojamas plastikas ir plieniniai kantai, virš kurių klojamas plonytis gumos sluoksnis, kuris sugers vibraciją.

Po to šis pusgaminis padengiamas anglies pluoštu ir ištepamas specialiu mišiniu, panašiu į epoksidinę dervą. Viršutinė dalis taip pat dengiama anglies pluoštu. Galiausiai toks „pyragas“ iš viršaus padengiamas plastiku, ant kurio vėliau bus klijuojamas piešinys.

Sujungimas

Galiausiai ateina laikas, kai visi sluoksniai turi būti sutvirtinti ir čia be specialios technikos apseiti neįmanoma.

Pusiau pagaminta lenta iš abiejų pusių fiksuojama apsauginiais sluoksniais ir kišama po presu. Būtent šio proceso metu snieglentė įganau reikiamą išlenkimą.

Iš preso lenta šlifuoja nuo ištekėjusios dervos pertekliaus, nugludinami kiti likę nelygumai.

Finaliniai darbai

Nežiūrint į tai, kad snieglentė jau įgavusi reikiamą formą, tačiau ji dar nebaigta. Specialios mašinos pagalba lenta išlenkiama iki 42°. Tai itin svarbi darbo dalis. Šio proceso metu lentos šerdyje trūkinėja medienos pluoštas. Tokiu būdu snieglentė įgauna reikiamą lankstumą.

Vėliau lenta merkiama į vašką primenantį tirpalą. Taip snieglentė įgauna vandeniui atsparias savybes.

Galiausiai išgalandami lentos kantai.
Pačioje viso gamybos proceso pabaigoje klijuojamas piešinys. Po to lenta padengiama laku ir dar kartą išgręžiamos skylės apkaustams. Po keleto minučių poliravimo snieglentės gamybos procesas baigiamas.


Atgal

SAVAITĖS PREKĖS