Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Kaip išsirinkti batelius laipiojimui uolomis

Naujienos

Kaip išsirinkti batelius laipiojimui uolomis

2013-04-27

Autorius:xteam.lt

Jeigu iš tikrųjų domitės laipiojimu uolomis ir norite kuo geriau įvaldyti šio ekstremalaus sporto techniką, pirmiausia reiktų įsigyti tinkamus laipiojimo batelius.

Speciali avalynė atsirado garsaus alpinisto Pierre Allain dėka. 1935 metais jis pristatė pirmuosius batus mikštu padu. Nuo to laiko laipiojimo bateliai smarkiai pakito, tačiau naudojimo principas išliko toks pats. Viršutinė laipiojimo batelių dalis gaminama iš 1-2 mm storio zomšo ir specialių sintetinių priedų, kurie prailgina dėvėjimo laiką bei daro batus atsparesnius vandeniui. Juose dedamas natūralus arba sintetinis įdėklas, kuris neleidžia batui išsitampyti ir deformuotis. Padas pagamintas iš itin patvarios ir trinčiai atsparios  4-5
mm storio gumos.

Pagrindinė laipiojimo batelių užduotis- maksimaliai pagerinti sukibimą su uola bei padėti žmogui nenuslysti net nuo mažiausių atbrailų. Reiktų nepamiršti, kad sėkmingas laipiojimas priklauso ne tik nuo puikaus darbo kojomis, bet ir nuo gebėjimo mąstyti. Ir tik po seka darbas rankomis.

Laipiojimo batelius galima klasifikuoti:

• bateliai skirti boulderingui ar kitam sudėtingam laipiojimui;
• bateliai skirti greituminiam lipimui;
• universali avalynė skirta dirbtiniams ir natūraliems reljefams.

Pirmieji įsigyti bateliai turėtų būti universalūs. Vėliau, kai žinosite koks laipiojimo stilius jums arčiausiai širdies, atitinkamai pasirinksite ir avalynę.

Didelę reikšmę turi tinkamo dydžio pasirinkimas. Bateli turi idealiai priglusti prie kojos. Kojų pirštai batelių viduje turi būti sulenkti, kad maksimaliai jaustumėte reljefą. Todėl profesionalūs laipiotojai uolomis batelius renkasi net keliais dydžiais mažesnius.

Iš pradžių batai gali spausti ir vaikščioti su jais gali būti labai nekomfortiška. Todėl pirmuosius batelius patariama pirkti savo dydžio, o ne mažesnius. O tik vėliau palaipsniui dydį mažinti.
Batelius galima autis ant basos kojos arba plonytės kojinės. Tačiau kojinės dėvimos greičiau higienos sumetimais, kitu atveju tik sumažina pado jautrumą.

Laipiojimo bateliai gaminami su raišteliais, lipdukais ar guminiais intarpais. Avalynės su raišteliai privalumas- galima reguliuoti bato prigludimą prie kojos.

Batelius su lipdukais apsimausite ir nusimausite labai greitai. Bateliai su guminiais intarpais yra tarpinis variantas tarp raištelių ir lipdukų.

Nemažą reikšmę perkant batelius turi ir kaina. Tai specifinė avalynė ir ji kainuoja nemažai. Renkantis garsių gamintojų batelius, mokėsite dar daugiau.

Pirmuosius batelius patariama įsigyti už vidutinę kainą. Intensyviai treniruojantis jie tarnaus ne ilgiau nei metus. Atsiminkite, kad kuo mažiau turite patirties, tuo greičiau nudėvėsite batus.

Labiau pažengusiems laipiotojams bateliai tarnauja žymiai ilgiau
. Taip pat nereiktų pamiršti, jog laipiojant natūraliomis uolomis, batai nusidėvi daug greičiau nei laipiojant dirbtiniais reljefais. Kopiant uolomis greičiau trinasi guminis padas, o lipant dirbtinėmis sienomis naudojama kabinimosi technika. Be to, batelių nusidėvėjimo laikas priklauso nuo to, kiek dydžių batelis mažesnis už koją. Kuo mažesnė avalynė, tuo ji labiau išsitempia ir greičiau nunešiojama.

Pabaigai keletas patarimų
:

perkant batelius būtinai matuokite ant abiejų kojų, nes jos gali šiek tiek skirtis
;
atminkite, jog laipiojimo bateliai tamposi
;
prieš pirkdami batelius juos apsimaukite ir pavaikščiokite ant pirštų galų
;
kad būtų lengviau treniruotis, naujais bateliais pavaikščiokite namuose
.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS