Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Kaip išsirinkti snieglentės apkaustus?

Naujienos

Kaip išsirinkti snieglentės apkaustus?

2014-02-20

Autorius: xteam.lt

Pirkti snieglentės apkaustus derėtų jau įsigijus batus. Šie turėtų tiksliai atitikti apkausto dydį, t.y. nebūtų per dideli ar per maži. Bato kulnas bei priekinė dalis iš apkausto turi kyšoti tolygiai.

Apkaustai yra „kaprizingiausia“ snieglentininko inventoriaus dalis. Dėl didelės apkrovos ir mažų detalių jie dažnai lūžta.

Metalinės detalės tarnauja žymiai ilgiau. Kuo apkaustuose yra daugiau metalo, tuo jie yra brangesni. Taip pat nereikėtų galvoti, jog kuo garsesnio prekinio ženklo apkaustus įsigysite, tuo ilgiau jie tarnaus. Kaip taisyklė, garsios kompanijos dažnai eksperimentuoja su naujomis technologijomis, įdiegia įvairiausius patobulinimus, kurie kartais gyvuoja vos vieną sezoną.

   

Tradiciniai minkšti apkaustai

Tai populiariausi snieglenčių apkaustai, kurių pagrindas gaminamas iš plastiko arba metalo. Užpakalinėje apkausto dalyje tvirtinamas specialus laikiklis kojos atramai, vadinamas „highback“. Apkaustai užsegami dviems dantytais dirželiais.

Apkaustai su atlenkiama „highback“ dalimi vadinami Flow. Tai kompanijos Flow užpatentota sistema. Viršutinius šių apkaustų dirželius galima nureguliuoti pagal batą ir, atlenkus „highback“ atramą, parasčiausiai įsispirti į juos. Flow apkaustus ypač mėgsta pradedantieji, tačiau juos gali būti problematiška apsimauti puriame sniege ar ant stataus šlaito.

Privalumai: Bet kokio gamintojo tradiciniai batai tiks minkštiems apkaustams. Jų pasirinkimais labai platus. Minkšti apkaustai žymiai pigesni nei kieti.

Trūkumai: Užtruksite daugiau laiko juos užsegdami ir nusegtami. Šios procedūros itin nemėgsta pradedantieji.

Kieti apkaustai Step-in

Tokie apkaustai gaminami carving‘o mėgėjams. Prie jų dėvimi itin kieti batai, primenantys slidininko apavą. Šie apkaustai tvirtinami kaip ir ant slidžių, juose fiksuojama batų priekinė ir užpakalinė dalis. Dažnai jie net neturi „highback“ atramos, ją kompensuoja kietas batas. Step-in apkaustams tinka tik specialūs batai, todėl pirkti juos patariama kartu.

Privalumai: Itin greita, automatinė apkausto ir bato fiksacija. Prie jų dėvimi labai kieti batai- tai privalumas greituminio čiuožimo mėgėjams.

Trūkumai: Prie apkaustų būtina derinti batus. Tradiciniai minkšti batai netinka. Step-in kaina ženkliai didesnė nei minkštų apkaustų.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS