Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Kaip tinkamai išsirinkti vandenlentę

Naujienos

Kaip tinkamai išsirinkti vandenlentę

2012-07-11

Autorius:xteam.lt

Foto:jobesports.com

Jei nusprendėte išbandyti wakeboarding’ą ir ruošiatės pirkti lentą, atminkite, jog be dizaino, gamintojo vardo yra daug svarbesni faktoriai, kurie turi nulemti jūsų pasirinkimą.

Tinkamas vandenlentės svoris palengvina čiuožimą ir triukų atlikimą. Svoris priklauso nuo to, iš kokių medžiagų pagaminta lenta. Šiandien populiariausia medžiaga- penopoliuretanas, kuris iš viršaus dengiamas grafitu ir stiklo pluoštu. Tačiau nebūtinai iš tokių medžiagų turi būti pagaminta vandenlentė. Kiekvienais metais technologijos tobulėja, todėl ir lentų svoris mažėja. Išlieka tik vienas santykis: kuo vandenlentė lengvesnė, tuo ji brangesnė.

Vandenlentės ilgis ir plotis turi atitikti raiderio ūgį ir svorį. Internete jūs galite rasti šių atitikmenų lenteles. Jei abejojate pateiktais duomenimis, tai vertėtų rinktis kiek ilgesnę lentą. Aukšti ir stambesni žmonės paprastai nekomftiškai jaučiasi čiuoždami mažesne vandenlente. Trumpesnė vandenlentė yra mažiau stabili darant posūkius ar kylant iš vandens. Paprastai vandenlentės yra 120-150 cm, o jų plotis proporcingas ilgiui.
Pagal išilginį vandenlentės išlenkimą galima spręsti apie lentos „charakterį“. Kuo išlenkimas didesnis, tuo stabilesnis ir minkštesnis bus nusileidimas. Jei išlenkimas nedidelis, tai įsibėgėjimas ir čiuožimas ant vandens paviršiaus bus stabilesnis.

Vandenlentės pelekai, dar vadinami kyliais, kyliukais ar finais, lentai suteikia stabilumo, kai čiuožiama vandens paviršiumi ir nusileidimo metu. Jie neleidžia vandenlentei nekontroliuojamai sukiotis iš vienos pusės į kitą. Visos vandenlentės parduodamos su pelekais. Juo pagal poreikius galima keisti. Dideli pelekai, čiuožiant tiesiai, suteikia stabilumo. Tai optimalus sprendimas pradedantiesiems arba tiems, kurie čiuožia banguotu vandens paviršiumi. Mažesni pelekai skirti tiems, kurie moka daryti posūkius ar kitaip manevruoti vandenlente. Jie labiau tinkami ramiam vandens paviršiui.

Tradiciškai prie vandenlentės tvirtinami du pelekai: kiekvienoje pusėje po vieną. Naujausiose vandenlenčių komplektacijose yra 4-6 pelekai. Geresnėmis vandenlentėmis laikomos tos, kurių pelekai nėra nuimami, o išformuoti dugne ir sudaro vieną visumą. Tai optimaliausias sprendimas tarp manevringumo ir stabilumo.


Atgal

SAVAITĖS PREKĖS