Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Kaip tinkamai prižiūrėti slidinėjimo drabužius

Naujienos

Kaip tinkamai prižiūrėti slidinėjimo drabužius

2013-01-09

Autorius:xteam.lt

Kaip snieglentę, slides, taip ir slidinėjimo drabužius reikia tinkamai prižiūrėti, kad jie neprarastų savo savybių ir ilgai tarnautų. Štai keletas naudingų patarimų, kaip tinkamai prižiūrėti slidinėjimo drabužius.

Viršutiniai drabužiai pagaminti iš dviejų sluoksnių: vandeniui atsparaus ir „kvėpuojančio“ membraninio audinio bei viršutinio, taip pat vandeniui atsparaus audinio (durable water repellent, DWR). Membraninis audinys išgarina prakaitą, tačiau neleidžia prasiskverbti vandens lašams. DWR audinys ypatingas tuo, kad ant jo susikaupę vandens lašeliai nuteka. Jei dėvėsite tokius drabužius naujus, jausitės komfortiškai bei neperšlapsite, visą dėmesį skirsite tik slidinėjimui. 

Laikui bėgant, drabužiai tepasi, ant jų kaupiasi druskos ir galiausiai nusidėvi. Slidinėjimo drabužiai praranda vieną iš pagrindinių savo savybių- neperšlapti. Tai pat jie blogiau „kvėpuoja“, tuomet prakaitas kaupiasi apatiniame sluoksnyje. Jums gali atrodyti, kad drabužiai praleidžia vandenį, o iš tikrųjų jie neleidžia išgaruoti drėgmei.  

Neskubėkite pirkti naujų kelnių ar striukės. Kad žymiai ilgiau tarnautų, užtenka jas tinkamai prižiūrėti. Kaip dažnai tai daryti, priklauso nuo to, kaip intensyviai slidinėjate. Aišku viena, jei drabužiai pradeda peršlapti, pats laikas jais pasirūpinti. 

Kaip tai daryti 

Egzistuoja daugybė specialių priežiūros priemonių slidinėjimo drabužiams. Jomis puikiai galima šalinti nešvarumus, kai kuriomis galima atstatyti ir atsparumo vandeniui savybes. Tačiau galima naudoti ir įprastus skalbimo miltelius. Jie turėtų būti švelnūs nebiologiniai, neturėti stipraus kvapo, kad skalbiant audinys neprarastų vandeniui atsparių savybių.  

Prieš plaudami ar valydami slidinėjimo drabužius, nepamirškite perskaityti gamintojo rekomendacijas. Prieš plaunant drabužius sklabimo mašinoje, reiktų užsegti visus užtrauktukus, lipdukus. Paprastai membraniniai audiniai skalbiami ne aukštesnėje nei 30-40 laipsnių vandens temperatūroje. Jei gamintojas nurodo, kad drabužį galima džiovinti džiovyklėje, taip ir padarykite. 30-40 minučių tokiu būdu džiovinamas DWR audinys tampa atsparesnis vandeniui. 

Jei išplovus kelnes ar striukę, jos vis tiek praleidžia drėgmę, galima įsigyti specialių priemonių, kurios padės atstatyti šias savybes. Tai gali būti putų pavidalo ar skystos priemonės, kurios pilamos į skalbimo mašiną. Jos gali būti valomosios, atstatančios vandeniui atsparias savybes arba du viename. 

Pūkiniai gaminiai 

Su pūkiniais gaminiais viskas šiek tiek sudėtingiau. Reiktų ypač atidžiai perskaityti gamintojo rekomendacijas. Galima įsigyti specialių, dėmes šalinančių putų. Paprastai pūkiniai gaminiai skalbiami rankiniu skalbyklės režimu arba rankomis šiltame (ne karštame!) vandenyje. Skalbkite švelniais judesiais. Smarkiai trindami tik pažeisite plunksnas, kuriomis užpildyta jūsų striukė. Skalbiant skalbyklėje, kad pūkai nesukristų į kamuolius, galima įmesti keletą specialių skalbimo kamuolių. 

Jei abejojate, ar patys susitvarkykite su tokia užduotimi ir nesugadinsite savo mėgiamos striukės, geriau neškite ją į cheminio valymo punktą.
 

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS