Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Kam snieglentininkui reikalingas šalmas?

Naujienos

Kam snieglentininkui reikalingas šalmas?

2013-01-16

Autorius: xteam.lt

Dauguma pradedančiųjų snieglentininkų mano, jog šalmas yra tik nereikalingas aksesuaras. Tačiau po kiek laiko beveik visi jie pakeičia nuomonę. Vieni paklauso daugiau patyrusių kolegų, kiti šalmo naudą pajunta nuosava galva.

Ypač tai svarbu tiems, kurie mėgsta slidinėti freeride ir freestyle. Reiktų nepamiršti, kad kiekvieno triuko mokymasis tik padidina traumų riziką. Slidinėjimas freeride, t.y. ne trasose, didina skaudžių ir netikėtų kritimų tikimybę bei po jų sekančias rimtus sužeidimus. Šiandien netgi profesionalai, kurie slidinėja gerai žinomomis ir paruoštomis trasomis, dėvi šalmus. Reikia nepamiršti, jog visada galite susidurti su žymiai mažiau už save patyrusiu naujoku.

Susidūrus su kliūtimi, šalmas suminkština bei išsklaido smūgio jėgą. Štai kodėl šalmų išorė gaminama iš smūgiams atsparių medžiagų. Vidinė, minkšta dalis „sugeria“ smūgio energiją. Taip pat vidinis sluoksnis gerai apgaubia galvą, dėl to šalmą patogu nešioti. Kai kurie snieglentininkai po šalmais dar dėvi pošalmius.

Išorinė šalmo dalis dažniausiai gaminama iš stipraus ir tvirto ABS plastiko arba polikarbonato. Patvarumą sustiprina papildomas apsauginis tinklelis. Šalmai, pagaminti iš polikarbonato, yra patvaresni, tačiau brangesni. ABS plastiko gaminiai pigesni, tarnauja žymiai trumpiau ir mažiau patikimi.

Vidinis sluoksnis gaminamas iš tankaus polistireno putplasčio (EPS), penoplasto ir kitų medžiagų. Šis sluoksnis „sugeria“ smūgį bei susidūrimo metu išsiformuoja pagal žmogaus galvos formą.

Vidiniame sluoksnyje turi būti ventiliacijos angos. Oras turi laisvai įeiti ir išeiti. Ventiliacinės angos padengiamos specialiais tinkleliais, kad pro jas nepatektų sniego. Šalmo ausinės gali būti pritvirtintos arba nusegamos.
Patariama šalmą pirkti karti su kauke. Taip pat tuo pačiu metu įsigyti ir pošalmį. Patogumo ir patikimumo dėlei juos matuokite vienu metu. Šalmas turi tvirtai apgaubti galvą ir netabaluoti netgi atsegtais dirželiais. Jei šalmas pernelyg laisvas, rinkitės mažesnį dydį.

Iš anksto reiktų nuspręsti ir kokio tipo šalmo norite. Jis gali būti įsprastas arba pilnai dengiantis veidą („full face“). Sakoma, jog „full face“ šalmas labiau apsaugo nuo sužeimų veidą, nosį, tačiau jį dėvint lengviau gauti kaklo traumą.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS