Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Kur miega alpinistai?

Naujienos

Kur miega alpinistai?

2013-11-15

Autorius:xteam.lt

Kalnai vilioja daugelį ekstremalaus sporto mėgėjų. Ar kada susimąstėte, kokiomis buitinėmis sąlygomis gyvena alpinistai? Pavyzdžiui, jei viršukalnė pernelyg aukšta ir jie priversti naktį praleisti pusiaukelėje.

Nakvoti ant uolų pradėta praėjusio amžiaus penktajame dešimtmetyje. Tada ir buvo sugalvota kabinti gultus ant uolų- pats paprasčiausias būdas atgauti jėgas ir pamiegoti. Nuo to laiko beveik niekas nepasikeitė.

Šeštojo dešimtmečio viduryje pirmasis pakabinamą hamaką poilsiui pradėjo naudoti amerikiečių alpinistas Royal Robbins. Tam reikėjo dviejų tvirtinimo taškų, esančių viename lygyje maždaug 2,5 m atstumu vienas nuo kito.

Profesionalams gerai žinoma yra rombo pavidalo sistema „Diamond Ledge“, skirta labiau ekstremaliems žygiams. Ji taip pat tvirtinama dviejuose taškuose, puikiai apsaugo nuo vėjo. Platformą sudaro du skyriai, kuriuose gali miegoti trys žmonės.

Pirmieji hamakų modeliai buvo gana primityvūs ir skirti tik stiprių nervų žmonėms, tačiau alpinistai didelio pasirinkimo neturėjo. Su laiku įprastus hamakus pakeitė labiau komfortiškos bei patikimos konstrukcijos.

Šiuolaikiniai alpinistiniai hamakai labiau panašūs į pakabinamas palapines ar gultus. Dabar jau dažnas alpinistas savo žygius planuoja taip, kad miegotų ant uolos. Nors tai nėra pilnavertis poilsis, tačiau įspūdžiai atperka visus nepatogumus.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS