Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Kur slidinėti Prancūzijoje?

Naujienos

Kur slidinėti Prancūzijoje?

2010-12-09

Autorius:kelioniumanija.lt

Prancūzijoje priskaičiuojama per 300 slidinėjimo centrų, įsikūrusių ne tik Alpėse, bet ir Pirėnų kalnuose. Prancūzijos kalnų kurortus paprastai renkasi tie, kas vertina kokybę ir įstengia atitinkamai už ją susimokėti. Tačiau yra ir tam tikrų minusų: sezono metu tiek oro uostai, esantys netoli Alpių, tiek keliai neretai būna kimšte užkimšti. Be to, kai kurie didieji Prancūzijos slidinėjimo kurortai toli gražu neturi nedidelio kalnų miestelio auros, o labiau primena įprastus miestus.
 

Prancūzijos-Šveicarijos-Italijos pasienyje stūkso aukščiausia Europos viršukalnė – Monblanas (Mont Blanc). Kalno, kylančio į 4807 m aukštį, pavadinimas, išvertus iš prancūzų kalbos, reiškia „Baltasis kalnas“. Lankantis Prancūzijos Alpių slidinėjimo centruose, taipogi verta užsukti į netoliese įsikūrusius garsius miestus ir kalnų miestelius – Grenoblį (Grenoble), Šamoni (Chamonix), Ansi (Annecy) ar kt. 

Apžvelgsime keletą didžiausių ir populiariausių Prancūzijos kalnų kurortų.

Paradiski

Slidinėjimo regioną Paradiski sudaro trys kalnų kurortai: Les Arcs, La Plagne ir Peisey-Vallandry. Iš viso šiame regione įrengta apie 425 km slidinėjimo trasų. Visame Paradiski regione galiojantis vienos dienos slidinėjimo bilietas šį sezoną suaugusiems kainuoja apie 49 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 290 EUR.  

  • Les Arcs (1200-3230 m)- tai Prancūzijos Alpėse Paradiski regione esantis tarptautinis kalnų slidinėjimo kurortas, kurį sudaro keletas skirtingų slidinėjimo centrų, sujungtų į vieną visumą - pasikėlus keltuvais galima išbandyti daugybę trasų. Pagrindiniai Les Arcs regiono slidinėjimo centrai yra šie: 

Bourg Saint Maurice  Arc 1600  Arc 1800  Arc 1950  Arc 2000 

Pastarieji pavadinimai reiškia aukštį, kuriame įsikūręs konkretus slidinėjimo centras. Arc 1800 žymus tuo, jog slidinėjant galima nuolat grožėtis paslaptinguoju Monblanu.

Daugiau informacijos 
  http://www.lesarcs.com  

  • La Plagne (1250-3250 m) – tai vienas iš Paradiski regiono kalnų kurortų, nuo Liono nutolęs apie 200 km, nuo Ženevos – 150 km. La Plagne kurortas – tai 20 nedidelių miestelių, per 220 km kalnų slidinėjimo trasų, per 100 keltuvų, apie 85 km lygumų slidinėjimo trasų ir 1,5 km ilgio bobslėjaus trasa.

Alpe d’Huez

Alpe d’Huez - kalnų slidinėjimo kurortas Prancūzijos Alpėse. Šis kurortas yra nutolęs apie 66 km, arba maždaug valanda kelio, nuo didžiausio Alpėse įsikūrusio miesto Grenoblio. Huez miestelis įsikūręs 1450 m aukštyje virš jūros lygio, ties Sareno tarpekliu. 

Kurortas garsėja kaip itin saulėtas kurortas ir yra pramintas „Saulės sala“, kadangi saulė čia šviečia vidutiniškai 300 dienų per metus. Bendras kalnų slidinėjimo trasų, kurių čia per 130, ilgis - apie 250 km, įrengti 84 keltuvai. Šiame regione taipogi yra ir viena ilgiausių pasaulyje trasų, einanti Sareno (Sarenne) tarpekliu ir iš viso besidriekianti 16 km. 

Kurorte taipogi yra įrengtos 50 km ilgio lygumų slidinėjimo trasos, 30 km pėsčiųjų trasos, galima apsilankyti ledo oloje. 

Alpe dHuez regione vienos dienos slidinėjimo bilietas šį sezoną suaugusiems kainuoja apie 38-42 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 218-243 EUR.  

Daugiau informacijos    http://www.alpedhuez.com/ 

Trys slėniai 

Trijų slėnių (Les 3 Vallees) sldiinėjimo regionas apiema 8 kalnų kurortai, kuriuose iš viso yra daugiau nei 300 slidinėjimo trasų, o jų bendras ilgis sudaro apie 600 km. Visas šias trasas tarpusavyje jungia apie 180 keltuvų. Trijų Slėnių regione vienos dienos slidinėjimo bilietas šį sezoną suaugusiems kainuoja apie 37-47 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 270 EUR.  

Daugiau informacijos   http://www.les3vallees.com

  • Courchevel (1300-1850 m)– prabangus kurortas, vienas iš geriausių sidinėjimo kurortų Europoje, veikiantis nuo 1946 m. Tačiau jame galima rasti ne tik prabangių viešbučių, bet ir paprastų apartamentų ar nedidelių viešbutukų. Kurorte įrengtos 102 trasos ir 65 keltuvai. Daugiau informacijos   www.courchevel.com
  • La Tania (1400 m-2738 m) - tai kalnų kurortas, įsikūręs tarp Courchevel bei Meribel kurortų. Šiame kurorte uždraustas mašinų eismas. Trasų įvairovė didelė, veikia 67 keltuvai. Daugiau informacijos  http://www.latania.com/
  • Meribel (1400-1800 m) - slidinėjimo kurortas, įsikūręs jaukiame kalnų miestelyje. Kurorte, kuris pirmuosius žiemos sporto mėgėjus pakvietė dar 1939 m., yra 74 slidinėjimo trasos, iš viso 150 km ilgio. Yra kelios trasos skirtos specialiai snieglentininkams. Meribel neretai tituluojamas Trijų Slėnių regiono širdimi ir patenka į geriausių pasaulio kalnų kurortų sąrašo viršūnę.   Daugiau informacijos  www.meribel.net
  • Brides Les Bains (600 m) – tai vienas iš pigesnių Trijuose Slėniuose įsikūrusių slidinėjimo centrų. Daugiau informacijos  www.brideski.com
  • Les Menuires-Saint Martin – slidinėjimo kurortas, esantis 1850 m aukštyje. Slidinėjimo trasos įvairios, tinkančios ir pradedantiesiems, ir pažengusiems slidininkams, bendras jų ilgis - 160 km. Slidinėjama 1800-3200 m aukštyje. Yra trasos pritaikytos rogutėms. Daugiau informacijos
  • Val Thorens (1850-3200 m) - vienas iš jauniausių slidinėjimo kurortų, tačiau jau spėjęs pelnyti didelį populiarumą tarp šio sporto mėgėjų. Didžioji dauguma trasų yra aukštesniame negu 2000 m aukštyje, tad šis kurortas laikomas vienas iš aukščiausių Europoje. Į Val Thorens patogu atvykti iš Liono ar Ženevos oro uostų. Šiame kurorte slidinėjimo trasos sudaro apie 600 km. Daugiau informacijos  www.valthorens.comAtgal

SAVAITĖS PREKĖS