Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Lietuviška pavardė pasaulio banglentininkų elito tarpe

Naujienos

Lietuviška pavardė pasaulio banglentininkų elito tarpe

2009-09-21

Autorius:xteam.lt

Patrick Gudauskas.Foto iš asmeninio.archyvo

Kol banglenčių sportas Lietuvoje žengia tik pirmuosius žingsnius, pasaulio banglentininkų elite vis dažniau matome lietuvišką pavardę. Trys broliai Patrick, Dane ir Tanner Gudauskai dalyvauja daugelyje WQS (World Qualifying Series) turų. Dvyniai Patrick ir Dane bei jauniausias Tanner Gudauskai gimė ir augo San Clemente, Kalifornijoje, šalia paplūdymių, kur banglenčių sportui idealiausios sąlygos. Tėvas Tom Gudauskas, taip pat žinomas sportininkas, dar ir šiandien dažnai paima į rankas banglentę ir traukia į paplūdimį su sūnumis.

Dane,Patrick,Tanner Gudauskai.Foto iš asmeninio.archyvo

Sporto specialistai vienu balsu tvirtina, jog Gudauskų pavardė banglenčių sporte išliks ilgam. Trijų brolių fenomenas stebina profesionalumu. Apžvalgininkų nuomone, Patrick Gudauskas jau dabar turi viską, kad prilygtų banglenčių sporto legendai Kelly Slater tiek technika, tiek pasiekimais. Patrick šeimoje laikomas vyriausiu broliu, nors yra tik 3 min. vyresnis už dvynį brolį Dane. Jo pasiekimai kol kas yra taip pat didžiausi.

Dane ir Tanner Gudauskai.Foto iš asmeninio.archyvo

2008 m. pradžioje laimėjęs O’Neill Pro varžybas, jis buvo tapęs ASP (Association of Surfing Profesionals) WQS reitingų lyderiu. Deja, 2008 m. sezono pabaiga susiklostė itin nepalankiai. Tuomet, kai 15 geriausius WQS reitingus turinčių banglentininkų triumfavo patekę į 2009 m. ASP World Dream Tour, Patrick Gudauskas dalijosi 16-17 reitingo vieta, likęs per žingsnį nuo tikslo. Tvirtai nusprendęs laimėti kelialapį į 2010 m. World Dream Tour, P.Gudauskas kryptingai tikslo siekia šiais metais. Kovo mėn. vykusiame O’Neill ture Tasmanijoje, jis nukeliavo iki pusfinalio. Nors gegužės mėn. Billabong Pro varžybose Taityje nepavyko peržengti pirmojo barjero, praėjusią savaitę Maldyvuose jis nustebino pasaulį pirmą kartą tokio rango varžybose atlikęs rodeo clown triuką. Tik finalinėje kovoje nusileido WQS retingo lyderiui Owen Wright.

Dane ir Tanner Gudauskai.Foto iš asmeninio.archyvo

Visi trys broliai WQS reitingų klasifikacijoje patenka į 50-uką, visi kartu treniruojasi San Clemente paplūdymyje ir visi kartu vyksta į varžybas. Broliai sako, jog po pirmųjų sezonų profesionalame sporte žino, kokiuose viešbučiuose apsistoti, kokį maistą pasirinkti ir kokį inventorių vežtis. Todėl lieka daug daugiau laiko koncentruotis ties varžybomis. Kartais tenka kovoti brolis prieš brolį, tada sunkiausia trečiajam, kuris stebi kovą. Ypač daug ambicijų turi jaunėlis Tanner. Jis ne tik lygiuojasi į vyresnius, bet neretai ir pralenkia juos. Po kovo mėn. San Clemente vykusių varžybų Tanner Gudauskas WQS reitinguose šoktelėjo taip aukštai, jog buvo aplenkęs net Patrick. Perspektyviausių jaunųjų banglentininkų TOP 100 Tanner užima garbingą 10 vietą. 

Xteam.lt pavyko pakalbinti Dane Gudauskas ir pasmalsauti apie brolių lietuvišką kilmę.

Kiek tu esi lietuvis?- klausiame Dane

-Mano seneliai iš tėvo pusės yra lietuviai. Jie atvyko į JAV po antrojo pasaulinio karo.

Gal gali papasakoti apie juos smulkiau.

-Mano močiutė Giedra Gudauskas buvo garsi lietuvių muzikė ir kompozitorė. Ji labai domėjosi ir vertino lietuvių liaudies muziką ir buvo vienintelė lietuvė, priklausiusi JAV kompozitorių sąjungai. Senelis Juozas Gudauskas buvo gydytojas. Deja, prieš keletą metų jie mirė.

O mama?

-Mano mama airė. Taigi, esame airės ir lietuvio vaikai, auklėti amerikietiškai, - juokiasi D. Gudauskas.

Sakyk, kodėl banglentės, o ne krepšinis?

-Na mes užaugome Huntington Beach paplūdymyje. Tėtis buvo banglentininkas ir mums tai gana anksti tapo gyvenimo būdu. Beje, nesenai atsidarėme interneto svetainę http://www.the3tree.com/, kurioje mūsų blog’ai, video ir nuotraukos, naujienos apie banglenčių sportą, taip galima registruotis, bendrauti, diskutuoti bei keistis informacija. Na, o kaip Lietuvoje su banglenčių sportu? Juk Baltijos jūroje palankios tam sąlygos,- pakreipia kalbą Dane.

Sužinojęs, jog banglenčių sportas nėra populiarus ir šią vasarą organizuojama tik antroji Surf Camp Lietuvos pajūryje, Dane Gudauskas nusišypso,- Na šiais metais jau nespėsiu, bet kada nors tikrai atvyksim ir supurtysim Baltijos pakrantę.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS