Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Naudingi patarimai pradedantiesiems parašiutininkams (video)

Naujienos

Naudingi patarimai pradedantiesiems parašiutininkams (video)

2013-11-14

Autorius:xteam.lt

Daugelis svajoja apie laisvojo kritimo patirtį, tačiau bijo žengti pirmąjį žingsnį. Baimės priežastis dažniausiai yra viena- o jeigu neišsiskleis parašiutas? Tik po keleto šuolių įgaunamas pasitikėjimas savimi ir naudojama įranga.

Remiantis statistikos duomenimis, šiandien nelaimingų nutikimų dėl neišsiskleidusio parašiuto procentas yra itin mažas. Didžioji dauguma incidentų įvyksta dėl pačių parašiutininkų aplaidumo, netinkamo elgesio su įranga arba patirties trūkumo.

Laikantis visų taisyklių, parašiutizmas laikomas viena saugiausių ekstremalaus sporto šakų. Vis dėlto į kai kuriuos momentus vertėtų atkreipti dėmesį, ypač tiems, kuriems maga šią pramogą išbandyti svečiose šalyse. 

Kaip teisingai pasirinkti “dropzoną” (aerodromas, kuriame įsikūręs parašiutininkų klubas)?

Pirmiausia įvertinkite personalo profesionalumą bei įrangos patikimumą. Tačiau atsiminkite ir tai, jog vien komentarais internete pasitikėti negalima, ne visuomet jie būna objektyvūs. Geriau patys įsitikinkite, kad naudositės profesionalių ir atsakingų instruktorių pagalba.

Nepamirškite, kad vertinamas būsite ir jūs pats. Pradedantieji parašiutininkai reikalauja ypatingo dėmesio. Nepriklausomai nuo pradinių jūsų žinių lygio, instruktorius privalo išdėstyti visą teorijos kursą, kuris, kilus nenumatytai situacijai, gali išgelbėti gyvybę.

Šiuolaikinis parašiutininko inventorius paprastas gali pasirodyti tik iš pirmo žvilgsnio. Be paties šuolio iš lėktuvo ar nusileidimo technikos, naujokas turi suprasti kaip parašiutas turi sklęsti ore, kaip reaguoja į vėjo sroves, kas gali įvykti kilus nenumatytai situacijai.

Pirmąjį šuolį galite išbandyti ir tandemu, t.y šokate kartu su instruktoriumi dviviečiu parašiutu. Šiuo atveju instruktažas trunka žymiai trumpiau nei šokant savarankiškai.

Atminkite, kad už savo saugumą esate atsakingi ir jūs patys. Prieš šuolį draudžiama vartoti alkoholinius gėrimus, narkotines ar psichotropines medžiagas. Jei turite sveikatos problemų , dėl šuolio geriausia pasitarti su gydytoju. Sergantiems širdies, kvėpavimo takų, kraujagyslių ligomis rekomenduojama atsisakyti tokių pramogų. Taip pat vertėtų nerizikuoti, jei turite įvairių fobijų (uždarų patalpų, aukščio, vandens baimę) ar sergate kitomis ligomis, galinčiomis turėti įtakos asmens galimybėms ekstremaliai sportuoti.

Lietuvoje šuolių su parašiutu kaina vidutiniškai prasideda nuo 200 Lt ir
auga priklausomai nuo to, šokate vienas, tandemu, naudojatės filmavimo, fotografavimo paslaugomis ir t.t.

Šokinėti parašiutu Lietuvoje galima nuo  14 metų. Asmenys nuo 14 iki 18 metų amžiaus turi turėti raštišką tėvų sutikimą su nurodytu vieno iš tėvų telefonu.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS