Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Pagrindinės taisyklės freeride mėgėjams (video)

Naujienos

Pagrindinės taisyklės freeride mėgėjams (video)

2012-12-28

Autorius:xteam.lt

Dažnas iš mūsų būdami kalnuose ne kartą pagalvojome, kaip gera būtų pasukti už trasos, kur boluoja nepaliestas sniegas ir su vėjeliu nusileisti nuo kalno, nepasant šalimais stovinčių draudžiamųjų ženklų. Galima būtų rizikuoti, tačiau reikia aiškiai žinoti slidinėjimo freeride pagrindines taisykles. 

1. Pirmiausia- reikia turėti galvą ant pečių ir ja galvoti!!!

2. Būtinai pasikvieskite pramogauti kartu nors vieną bičiulį, niekuomet nekirskite draudžiamos zonos vienas!

3. Nečiuožinėkite tose vietose, kurių nepažįstate, verčiau pasikliaukite žmonėmis, kurie jas žino. Idealiausias vedlys- vietinis gidas profesionalas. Jis parodys saugiausius maršrutus bei trumpiausią grįžimo kelią, jeigu to prireiktų.

4. Visuomet su savimi turėkite radijo ryšio prietaisus, ypač jei susiruošėte slidinėti po gausaus sniego iškritimo. Tada slidinėti freeride smagiausia, bet ypatingai išauga lavinų pavojus. Būtinai patikrinkite, ar radijo ryšio prietaisas veikiantis. Viso slidinėjimo laikotarpiu jis privalo būti įjungtas, kad būtų galima nustatyti jūsų buvimo vietą. Be to, neužmirškite patikrinti baterijas. Be jų ryšio prietaisai neveiks.

5. Maža pasiimti radijo ryšio priemones, privalote mokėti jomis naudotis. Pasitreniruokite prieš leisdamiesi į kalnus slidinėti. Meskite raciją į pusnį ir tegul draugai pabando ją surasti. Nepamirškite, kad po sniegu vietoj prietaiso galite atsidurti patys. Taigi, reiktų įsitikinti, ar bičiuliai taip pat moka naudotis radijo ryšiu. Atsiminkite, kad paieškoms draugai turės vos 15 minučių. Tiek laiko žmogus gali išgyventi po lavina.

6. Vien tik racija, atsitikus nelaimei, mažai tepadės. Su savimi būtina turėti lavinų zondą (angl. avalanche probe).

7. Pasiimkite su savimi lengvą kastuvėlį bei nedidelę vaistinėlę. Tai būtinas minimumas, kurio nevalia užmiršti.

8. Būtina sekti orų prognozes. Jei artėja smarkūs krituliai ar pūga, jokiu būdu nerizikuokite savo sveikata ar net gyvybe.

9. Prieš leisdamiesi į kalnus, būtinai išsiaiškinkite pačias pavojingiausias kalno vietoves: kur yra didžiausias lavinų pavojus, kada paskutinį kartą užfiksuota lavina ir kokia padėtis yra dabar.

10.
Visuomet pasiimkite su savimi nedidelį kiekį maisto: šokolado, riešutų, džiovintų vaisių ir termosą su kava. Net jei nieko blogo nenutiks, tai bus nepamainomi užkandžiai kilimo į kalną metu.

11. Apsirenkite šiltai ir pasiimkite atsarginių drabužių. Juos galima kompaktiškai sudėti į kuprinę ar apsijuosti aplink juosmenį. Svarbiausia, kad atsarginiai drabužiai nesušlaptų. Atminkite, jog geriau paprakaituoti nei nušalti ką nors.

12. Visuomet dėvėkite ryškios spalvos drabužius. Tai gali būti kepurė, striukė ar kuprinė. Esant pavojui, jie labai palengvins gelbėtojų darbą.

13.  Nepamirškite atsuktuvo ir keleto papildomų varžtelių. Šių priemonių gali prireikti snieglentei ar kitam slidinėjimo inventoriui.

14. Be visų minėtų taisyklių ir atsargumo priemonių geriausias būdas pažinti kalnus- mokytis pas profesionalus !!!

Freeride mokyklos yra visuose didžiausiuose slidinėjimo kurortuose. Jose būsimi freeride‘ riai mokomi čiuožti grupėje, skaitomos paskaitos apie freeride techniką, pateikiama video ir foto medžiaga apie lavinas, mokomasi jų apsisaugoti. Rengiami praktiniai mokymai su priešlavinėmis apsaugomis. Skaitomos paskaitos apie ledynus, gelbėjimo darbus bei pirmąją medicininę pagalbą. Ne veltui sakoma, jog geriausias būdas lavinos metu likti gyvam- tai niekuomet į ją nepakliūti.


Jūsų dėmesiui pasaulio freeride reitingų viršūnėse esančio prancūzų snieglentininko Xavier De Le Rue filmo "This is my winter" anonsas. Įspūdingiausi kadrai filmuoti Go Pro kamera, esančia ant sportininko šalmo.


Atgal

SAVAITĖS PREKĖS