Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Patarimai slidininkams: kaip išsirinkti slidinėjimo kurortą?

Naujienos

Patarimai slidininkams: kaip išsirinkti slidinėjimo kurortą?

2014-01-12

Autorius: kelioniumanija.lt

Sakoma, jog sykį paslidinėjus Alpių kalnuose jau nebesinori sugrįžti į palyginti nedidelius Lietuvos ar kaimyninių Latvijos bei Lenkijos slidinėjimo centrus. Slidinėjimo kurortų pasiūla – didžiulė, tad šįkart aptarsime, į ką atkreipti dėmesį renkantis vieną ar kitą variantą.


Slidinėjimo įgūdžiai


Renkantis slidinėjimo kurortą patartina įvertinti savo slidinėjimo įgūdžius. Jei planuojate savo pirmąsias slidinėjimo atostogas ir dar nesate stovėję ant slidžių arba jaučiatės ne visai tvirtai, geriau rinktis mažesnį slidinėjimo kurortą. Jei planuojate samdyti slidinėjimo instruktorių, pasidomėkite, ar kurorte yra teikiamos tokios paslaugos, kiek jos kainuoja, ar nereikia rezervuoti iš anksto. Didžiuosiuose slidinėjimo kurortuose paprastai veikia po keletą ar keliolika slidinėjimo mokyklų, tačiau ir kainos čia yra kur kas didesnės. Jei norite sutaupyti, mokytis slidinėti pradėkite Latvijoje, Lenkijoje ar Slovakijoje – čia slidinėjimo instruktorių pamokos kur kas pigesnės.


Jei vis dėlto nuspręsite vykti į Alpių slidinėjimo kurortą ir ten pramokti slidinėti – nuodugniai išstudijuokite pasirinkto kurorto slidinėjimo trasų žemėlapį ir įsitikinkite, kad tame kurorte yra pakankamai nesudėtingų trasų, skirtų pradedantiesiems. Trasos klasifikuojamos pagal jų sudėtingumą, priklausomai nuo trasos statumo bei pločio. Paprastai trasos žymimos šiomis spalvomis:

  • Žalia trasa – tai trasa, skirta besimokantiems. Tokios trasos būna nuožulnios, lygios, plačios, neilgos. Kai kuriose šalyse tokių trasų net nėra pažymėta ir lengviausiomis laikomos mėlyna spalva pažymėtos trasos.
  • Mėlyna trasa – tai vidutinio sudėtingumo trasa. Šios trasos paprastai būna plačios, jose nėra stačių šlaitų, tad idealiai tinka pradedantiesiems slidininkams, o pažengusieji čia gali tobulinti savo įgūdžius.
  • Raudona trasa – tai sudėtinga trasa. Tokiose trasose būna ir stačių nusileidimų, ir nuožulnių atkarpų, vietomis gali būti siaurų atkarpų. Jos skirtos pažengusiems ir profesionaliai čiuožiantiems slidininkams.
  • Juoda trasa – itin sudėtinga trasa, pasižyminti stačiais šlaitais, staigiais posūkiais, siaurais pravažiavimais. Tokios trasos skirtos profesionaliems čiuožėjams. Kai kuriose slidinėjimo kurortuose būna dar ir oranžine arba juodai-geltona punktyrine linija pažymėtų trasų, skirtų patiems ekstremaliausiems slidininkams.

Geriausias laikas


Geriausias metas atostogoms kalnuose – vasario-kovo mėnesiai, kadangi tuo metu dienos ima ilgėti, dažniau būna saulėta, rečiau pasitaiko speigai, pūgos. Kita vertus, šis metas yra pats populiariausias slidininkų tarpe, taigi ir kainos piko metu būna aukščiausios: tiek apgyvendinimo, tiek slidinėjimo bilietų, tiek kitų paslaugų.


Nemažai sutaupyti galima vykstant slidinėti ne pačiu populiariausiu sezono metu, t.y. gruodį arba kovo pabaigoje-balandį. Verta pasidomėti tuo metu siūlomais specialiais pasiūlymais. Be to, reiktų nepamiršti, kad vienas iš brangiausių laikotarpių užsienio slidinėjimo kurortuose – tai Kalėdų savaitė ir savaitė po Naujųjų Metų. Šiuo metu ne tik nakvynė, bet ir skrydžio bei slidinėjimo bilietai kainuos brangiau.


Jei galite rinktis, ar slidinėti darbo dienomis, ar savaitgalį, geriau rinkitės darbo dienas, kuomet slidinėjimo trasos mažiau apkrautos ir neteks stoviniuoti eilėse prie keltuvų. Ilgaisiais savaitgaliais eilių galima tikėtis Lietuvos ir artimiausių šalių (Latvijos ir Lenkijos) slidinėjimo centruose.

Prieš išvykdami į slidinėjimo kurortą, pasidomėkite, koks ten oras, kiek tuo metu veikia trasų. Ne tik solidūs slidinėjimo kurortai, bet ir mažesni slidinėjimo centrai turi įsirengę tiesioginio stebėjimo kameras, kurių filmuojamas vaizdas pateikiamas internetinėse svetainėse. Įvertinus oro sąlygas, galima pakoreguoti ir savo aprangą.


Transporto priemonė


Renkantis slidinėjimo kurortą reiktų nuspręsti, kokia transporto priemone ketinate keliauti: lėktuvu ar automobiliu. Lėktuvu patogu skristi į Alpių kurortus. Pagrindiniai oro uostai, iš kurių nesunku pasiekti populiariausius slidinėjimo kurortus Autrijoje ir Italijoje – tai Miuncheno ir Milano Bergamo oro uostai. Pervežimo iki kurorto kaina vienam asmeniui į vieną pusę paprastai siekia nuo 150 iki 500 ir daugiau litų. Pervežimo trukmė – 2-5 valandos, tad renkantis slidinėjimo kurortą pravartu pasidomėti, kiek kainuos pervežimas ir kaip toli teks važiuoti.
 

Vykdami slidinėti automobiliu, net jei ir esatę patyręs vairuotojas, turėtumėte atsižvelgti į tai, kad žiemos sąlygos kelionėms yra gerokai sudėtingesnės, nei vasaros. Eismo sąlygos neretai priklauso ne tik nuo oro sąlygų, bet ir nuo pravažiuojamos šalies kelininkų operatyvumo ir pasirengimo. Prastas oras ir kelias gali padvigubinti laiką, reikalingą nusigauti iki norimos vietos.

Nakvynė

Dideliuose slidinėjimo kurortuose siūlomos įvairiausios apgyvendinimo galimybės: viešbučiai, svečių namai, prabangūs apartamentai, butai, nedideli namukai. Kaina paprastai priklauso nuo viešbučio ar kitos apgyvendinimo įstaigos žvaigždučių skaičiaus, atstumo iki keltuvų bei miestelio centro, įskaičiuotas maitinimas ar ne, kitų paslaugų.

Norint sutaupyti, verta rinktis toliau nuo keltuvų ar miestelio centro esančius butus, kuriuose galima apsistoti su visa šeima ar draugais, o maistą gamintis patiems. Beveik visuose slidinėjimo kurortuose kursuoja slidininkus nemokamai arba mokamai iki keltuvų vežantys autobusai, tad atstumas nuo centro nėra labai svarbu. Dažniausiai butai nuomojami savaitei – nuo šeštadienio iki šeštadienio.

Be abejo, pigiau yra maistą gamintis patiems, negu vakarieniauti restorane. Tačiau nepamirškite, kad po slidinėjimo būsite fiziškai pavargę ir maisto gaminimas visai šeimai tikrai nebus pats maloniausias užsiėmimas. 

Paslaugos ir pramogos

Vykdami į slidinėjimo kurortą pasidomėkite, kokių paslaugų ir pramogų galite ten tikėtis. Kai kurie Alpių slidinėjimo kurortai įsikūrę greta terminių šaltinių ir juose siūlomos sveikatingumo, SPA paslaugos. Tad jei mėgstate po visos dienos slidinėjimo ir fizinio krūvio atsipalaiduoti ir atgauti jėgas SPA centre, ieškokite tokių kurortų.

Jei mėgstate linkmintis ir šėlti naktiniuose baruose, rinkitės tokį slidinėjimo kurortą, kuris siūlo šias pramogas ir yra populiarus jaunimo tarpe.

Paprastai daugumoje Alpių kurortų be kalnų slidinėjimo ir snieglenčių sporto siūlomos ir kitos žiemos pramogos: čia būna įrengtos lygumų slidinėjimo trasos, rogučių trasos, specialūs takai vaikščiojimui po kalnus pėsčiomis, čiuožyklos ir kt. Jei nesate pratę prie fizinio krūvio, nesitikėkite, kad nuvažiavę savaitei į kalnų kurortą pajėgsite visas 7 dienas išstovėti ant slidžių, greičiausiai norėsis vienos ar kelių dienų poilsio. Įvertinkite savo fizinę būklę ir į ją atsižvelgdami rinkitės atitinkamą slidinėjimo bilietą: pavyzdžiui, septynių dienų bilietas su vienos dienos pertrauka (pasirinktą dieną) kainuos pigiau negu pirkti trijų dienų bilietą, vieną dieną ilsėtis ir vėl pirkti trijų dienų bilietą.

Slidinėjimas su vaikais

Planuojant slidinėjimo atostogas su visa šeima reiktų pasidomėti, ar kurorte yra mokomosios slidinėjimo trasos vaikams, ar veikia vaikų slidinėjimo mokyklos bei darželiai, ar yra vaikų žaidimų aikštelės. Alpių šalyse mažieji austrai, prancūzai ar šveicarai vaikai mokomi slidinėti nuo 2-3 metų. Kai kuriose iš šių šalių mokyklinio amžiaus vaikai bent vienai savaitei per metus privaloma tvarka vežami į slidinėjimo mokyklą. Tad neabejokite, kad jūsų vaikais čia bus deramai pasirūpinta. Dauguma tėvų nuogąstauja, kad jų atžalos, nemokėdami kalbos nesupras, ką aiškina instruktorius. Tačiau vaikai viską puikiai supranta net ir svetima kalba, o slidinėjimo instruktoriai yra profesionalai.


Taip pat renkantis kalnų kurortą rekomenduojama atsižvelgti į slidinėjimo bilietų kainas – kai kuriuose kurortuose siūlomos specialios kainos perkant visos šeimos slidinėjimo bilietą, taip pat šeimoms su vaikais kartais taikomos įvairios nuolaidos nuomojantis slidinėjimo inventorių.


Atgal

SAVAITĖS PREKĖS