Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Raftingas šaltuoju metų laiku: ką reiktų dėvėti

Naujienos

Raftingas šaltuoju metų laiku: ką reiktų dėvėti

2012-04-02

Autorius:xteam.lt

Tikriems raftingo mėgėjams, kurie nesibodi vandens pramogas išbandyti pavasarį ar vėlyvą rudenį privalu žinoti, kokią aprangą reiktų dėvėti. Ji turėtų būti iš polipropileno ir neopreno. Polipropilenas- sintetinis audinys, dažnai naudojamas apatinių drabužių bei kojinių gamyboje. Ši medžiaga gerai sulaiko kūno šilumą, net jei sušlampate. Skirtingai nuo polipropileno, neopreno savybės pasireiškia tik tuomet, kai jis sušlampa.

Vanduo, prasiskverbęs į porėtą neopreno audinį, jame sulaikomas. Taip išsaugoma kūno šiluma. Tokiomis savybėmis pasižymi šiuolaikiniai šlapi hidrokostiumai.

Ne mažiau svarbi medžiaga- flisas. Nors tai sintetinis audinys, jo savybės panašios į tas, kurias turi avies vilna. Fliso pranašumas- lengvumas, jis neerzina odos. Šiltus drabužius iš fliso galima dėvėti ant hidrokostiumo, o neperšlampama ir neperpučiama striukė puikiai apsaugos nuo šaltų vandens bangų ar ledinio vėjo.

Nereiktų pamiršti apie galūnes. Apie
50% kūno šilumos prarandama per galvą. Šią problemą išspręs šalmas, po kuriuo patariama dėvėti megztą kepuraitę. Tik ji neturėtų būti medvilninė. Šlapia medvilnė sugeria šilumą.

Tinkama avalynė išsaugos jūsų kojas nesušalusias. Puikus pasirinkimas- batai iš neopreno bei pora vilnonių kojinių. Ant rankų rekomenduojama nieko nedėvėti. Rankomis be pirštinių tvirčiau laikysite irklus ar kitokius būtinus daiktus. Esant progai, rankas pasišildyti galite kišenėse.

Kad ir koks šaltas būtų oras, nedėvėkite pernelyg daug šiltų drabužių. Atminkite, jog intensyviai irkluojant aktyvėja kraujotaka ir jūs sušilsite natūraliai, o didelis drabužių sluoksnis tik sutrikdo normalią kraujotaką. Tarkim, dėvėsite tris poras šilčiausių kojinių, o jūsų kojos vis tiek šals. Be to, jei per daug apsirengę įkrisite į sraunią upę, išplaukti iš jos bus žymiai sunkiau.

Nereiktų užmiršti, jog kūno šilumos sulaikymas priklauso ir nuo to, kiek jame yra skysčių. Atminkite, kad esant skysčių trūkumui, sutrinka normalus organizmo temperatūros palaikymo režimas. Prieš plaukimą nepiktnaudžiaukite kava, kuri išvaro skysčius. Verčiau gerkite natūralų vandenį, jo nedideliais kiekiais patariama gurškštelti ir plaukiant.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS