Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Riedlenčių sportas prieš keturiasdešimt metų (video)

Naujienos

Riedlenčių sportas prieš keturiasdešimt metų (video)

2014-03-07

Autorius:xteam.lt

Pagal IASC (International Association of Skateboard Companies) pateiktus duomenis riedlentininkų Jungtinėse Amerikos Valstijose yra daugiau nei 9,5 milijono. Ir daugiau nei 3 milijonai iš jų gyvena Kalifornijoje. Būtent šioje valstijoje praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje ir atsirado riedlenčių sportas. Vietiniai banglentininkai, kai vandenyne būdavo štilis, sugalvojo naują pramogą sausumoje.

Pirmosios riedlentės buvo visai nepanašios į dabartines. Banglentininkai tada paprasčiausiai prisukdavo riedučių ratus prie lentų. O pirmieji riedlentininkai varžydavosi tik greitojo nusileidimo ar kliūčių apvažiavimo rungtyse. Be to, riedlentė buvo laikoma viena iš originalių susisiekimo priemonių. „Kiekčiausias“ būdavo tas raideris, kuris sugebėdavo važinėti stovėdamas ant rankų.

70-aisiais riedlentininkai pradėjo augintis ilgus plaukus, o pats sportas po truputį tobulėjo, atsirado sudėtingesnių techninių elementų. Būtent tuo laiku Ollie Gelfand ir sugalvojo savo žymųjį triuką, kuris pavadintas jo vardu (ollie). Paprasčiausias šuolis be rankų pagalbos tapo tuo atskaitos tašku, nuo kurio riedlenčių sportas pradėjo sparčiai vystytis.


Atgal

SAVAITĖS PREKĖS