Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Safari po JAV Vidurio Vakarų snow parkus (video)

Naujienos

Safari po JAV Vidurio Vakarų snow parkus (video)

2010-02-24

Autorius:xteam.lt

Foto:xteam.lt

Jau kelerius metus brandinome idėją pamatyti JAV slidinėjimo kurortus, išbandyti trasas, o svarbiausia pamatyti iš arti snowparkus, kuriais garsėja ši šalis. Juolab dabar, kai sudėtinga ekonominė situacija kainų atžvilgiu turistams turėtų būti palanki. Bent jau taip manėme.... Taigi, pasitarę su kolegomis, kurie kasmet lankosi Kolorade ir užuot važiavę ilgą kelią iki Arizonos, apsisprendėme geriau aplankyti keletą  JAV Vidurio Vakarų regiono slidinėjimo kurortų, įskaitant patį seniausią pasaulyje snowparką- Raging Buffalo.

Ką verta žinoti vykstant slidinėti į JAV

Pirmiausia nustebino tai, jog ekonomonė šalies situacija neturėjo visiškai jokios įtakos paslaugų kainoms slidinėjimo kurortuose. Keltuvai Kolorade dienai jums atseis apie 80 $, o garsiajame Aspeno kurorte sieks net 100 $, priklausomai nuo trasų pasirinkimo. Net ir mūsų Liepkalnį  primenačiame snowparke teks pakloti nuo 40 $.

Kitas, švelniai tariant, keistas dalykas- taip deklaruojamas amerikiečių saugumas. Daugumoje JAV snowparkų šalmas yra privalomas atributas. Tai turbūt vienintelis šioks toks saugumo garantas, nes visa kita paliekama jūsų pačių valiai. Snowparkuose, perkant bilietą, reikia užpildyti anketą, kuri reiškia, kad visą atsakomybę dėl saugumo slidinėjimo metu prisiiamate jūs pats. Bene labiausiai stebina, jog keliantis keltuvu amerikiečiai visai nenaudoja nuleidžiamo apsauginio turėklo, kuris Europos kurortuose yra privalomas. Jei keltuvas netikėtai sustoja, vietiniai slidininkai taip ir balansuoja ties iškritimo riba. Keliantis pirmus kartus jaukumo jausmas naujokus visiškai apleidžia. Vėliau šiek tiek apsiprantama, bet atsipalaiduoti sunku. Jei pabandysite pakelti ranką ir nuleisti turėklą, atrodysite mažų mažiausiai keistuolis.

Jei ruošiatės slidinėti ilgiau nei 4 dienas, inventoriaus geriau pasiieškoti craiglist.com, negu nuomotis ar vežtis nuosavą. Amerikoje jis gana pigus. Grįžtant į Lietuvą, jį galite parsisūsti per tarptautines siuntų gabenimo kompanijas. Visi parkai dirba ištisą dieną iki 10 val vakaro.

Bene įdomiausias dalykas, su kurio susidūrėme slidinėdami- aktyvus bendravimas. Kiekvieną kartą, keliantis į kalną, būsite išklausinėtas, ar seniai slidinėjate, kur gyvenate, kur apsistojote ir pan. Netgi vaikai pažers jums daugybę klausimų, į kuriuos kartais net sunku rasti atsakymus. Bendravimas su visiškai nepažystamais, bet visgi kolegomis, JAV yra sudėtinė slidinėjimo dalis.


Raging Buffalo

Taip jau sutapo, kad vos atvykus į JAV, sužinojome, jog Raging Buffalo snowparke vyksta varžybos- 3rd Rail Jam Raging Buffalo. Nepraleidom progos kuo greičiau ten nukakti. Savo dydžiu snowparkas tikrai nepranoksta nei Liepkalnio, nei Kalitos kalno. Raging Buffalo- pirmasis snowparkas pasaulyje. Prieš keletą dešimtmečių JAV slidinėjimo kurortuose į snieglentininkus buvo žiūrima su panieka, todėl atsirado poreikis įkurti kažką, kas būtų skirta tik slidinėjimui lenta.

1993 m. sausį  Algonquin-e, Ilinojaus valstijoje ir įsikūrė Raging Buffalo snowparkas. Jis laikomas pačiu seniausiu tik snieglentininkams skirtu parku. Nors keltuvas čia vienintelis ir tai yra tik paprasta virvė, tačiau ji veikia nepriekaištingai. Kai Anykščių Kalitos dydžio kalnelyje išvydome tikrų tikriausią halfpipe-ą, buvome tikrai nustebinti. Beliko tik žavėtis ten sukurtomis sąlygomis snieglentininkams ir įdėtu darbu.

Foto:xteam.lt

Trasa paruošta puikiai. Čia daugybė tramplinų, rail-ų ir box-ų. Vykusių 3rd Rail Jam varžybų formatas daugiau skirtas jauniesiems snieglentininkams. Pati organizacija tikrai nepranoksta mūsiškių snowboarderių rengininių Liepkalnyje. Tik pažiūrėjus į dalyvius supranti, kad jie čia nuo mažų dienų praleidžia visą savo laisvalaikį. 

Taigi, sudalyvavę kaip žiūrovai, nusprendžiame grįžti čia vėliau.
Kitą dieną atvykus į Raging Buffalo ir pasidomėjus “virvės” kainomis, vėlgi šiek tiek nustembame. 45 $ dienai, o tai reiškia, kad su mokesčiais teks mokėti dar plius 8%. Ir jokių nuolaidų! Nebent turi sezoninį abonimentą. Taip pat būtina nuomoti šalmą– plius 6$. Jei slidinėtumėte pirmą kartą, jums butų privalomos ir instruktoriaus paslaugos. Pakalbinti vietiniai snowboarderiai sako, jog dauguma perka sezoninį abonimentą ir taip sutaupo nemažai pinigų, nes atvyksta čia beveik kiekvieną vakarą. Raging Buffalo praleidžiame visą dieną ir parkas palieka tikrai malonų įspūdį. Gęstant šviesoms, sprendžiame kur trauksime rytoj…

4 Lakes slidinėjimo kurortas

Jei svečiuojatės Vidurio Vakarų  regione ir norite slidinėti pigiausiai, rinkitės 4 Lakes slidinėjimo kurortą. Jis įsikūręs visai šalia Čikagos, tiksliau jos priemiestyje Lisle. Čia nerasite tiek rail-ų ar box-ų, juolab hlfpipe-o, tačiau pats plotas nepalyginamai didesnis nei Raging Buffalo. Dienos bilietas “virvei” jums atseis tik 25$. Tai turbūt pati pigiausia vieta slidinėjimui JAV. Trasos skirtos tiek slidininkams, tiek snieglentininkams. Kurortas didelio įspūdžio tikrai nepalieka, bet ir prikibti nėra prie ko. Labai panašu į Latvijos trasas...

Devil’s head

Kai atvykome į JAV, tiek tautiečiai, tiek prijaučiantys žiemos sportui vietiniai gyventojai sakė, jog vienas geriausių regiono slidinėjimo kurortų yra Devil’s Head, Viskonsino valstijoje. Taigi, susikrauname inventorių ir lekiam į Vinskonsiną, juolab, kad čia turime dar vieną kurortą atsargoje. Viskonsinas garsėja tiek vasaros, tiek žiemos kurortais ir čia suvažiuoja  daug poilsiautojų iš aplinkinių valstijų.

Devils Head įsikūręs pačiame valstijos viduryje, o tokį velnišką pavadinimą gavo nuo mažyčio Devil’s Lake ežero. Pernakvoję Motel 6, ryte traukiame link trasų. Čia jau nėra “virvių”, keliamasi dideliais keltuvais. Bilietas dienai kainuoja 45 $ plius “taksai”. Lyginant su iki šiol matytais parkais, Devil’s Head daug didesnės erdvės, platesni ir žymiai ilgesni nusileidimai. Nors kurorte yra pilnos komplektacijos snowparkas, šiandien jį paliekame nuošaly. Iš vakaro gerokai pasnigus, naudojamės proga pajusti backcountry malonumą. Gali pasirodyti keista, bet tam čia taip pat neblogos salygos. Yra ir statesnių šlaitų, ir nuožulnių kalnelių .Vietomis būtent tokiam slidinėjimui specialiai išretinti medžiai.  Praleidę vieną dieną Devils Head, apsisprendžiame važiuoti aukštyn, kur mūsų laukia dar vienas kurortas, daugelio apibūdinamas kaip geriausia vieta snieglentininkams.

Granite Peak kurortas

Vienas didžiausių ir populiariausių Viskonsino kurortinių miestelių yra Vausau (Wausau), kurio pakraštyje ir įsikūrusios Granite Peak slidinėjimo trasos. Vėl apsistojame Motel 6. Šie viešbučiai, daug kur neseniai rekonstruoti. Motel 6 Vausau tikrai niekuo nenusileidžia geram Europos viešbučiui. Idealiai sutvarkytas, turi dideles erdves, tvarkingus kambarius bei baseiną. Beje, dviviečiai kambariai mums kainavo tik po 39,99 $ už parą.

Bet grįžkime prie trasų…  Čia
į
sikūrę net 5 snowparkai vienas šalia kito. Jie tiks tiek visiškam pradinukui, tiek proraiderui. Atvykome į Granite Peak Valentino dienos savaitgalį, todėl slidinėjimui gavome geras nuolaidos. Jei vėliau, paprastą dieną, už keltuvus teko moketi po 64 $, tai Valentino dienos savaitgalį jie kainavo tik 18 $.

Beje, apie keltuvus Granite Peak tektų pakalbėti atskitai. Kaip tokiam nedideliam parkui, atrodė jų čia net per daug. Vieni dviviečiai, kiti triviečiai, yra net šešiavietis keltuvas. Todėl savaitės viduryje kai kurie jų neveikia. Jei kurortą užplūsta lankytojai, greit į darbą įsijungia ir kiti. Čia retai kada susidaro eilės. Visi keltuvai kelia iki pat kalno viršaus, bet yra galimybė nuo jų nulipti ten kur prasideda snowparkas.


Nustebino dažnai kylanti sumaištis prie mažesnių keltuvų. Ten nėra mums iprastų automatinių užtvarų. Keliantis pirmą kartą, svarbiausia nepulti prie keltuvo per anksti, o įsitikinti, kad prieš jus laukę slidininkai nuvažiuoja. Jei paskubėsite, pateksite tarp keltuvo ir jau pasiruošusių ant jo sėsti žmonių. Griūtis neišvengiama. Keltuvas sustabdomas, kol nesusipratusieji grąžinami atgal. Keista, bet tai atsitinka gana dažnai.
 Tokio savotiško chaoso niekur daugiau neteko matyti.

Nepaisant visų amerikietiškų keistenybių ir aukštų kainų, Granite Peak su 5 savo snowparkais tikrai paliko pati geriausią įspūdį ir čia būtų verta sugrįžt.

Ar verta važiuoti slidinėti į JAV?

Net ir lyginant tokius kurortus kaip Koloradas su Europiniais, privalumų JAV mes tikrai nerasime. Pasižiūrėjus į slidinėjimo kainas, visi pranašumai tenka Europai. Važiuoti į JAV vien tik slidinėti tikrai neverta, tačiau jei atkeliavote kitais tikslais, nepasigailėsite ištrūkę į pvz. Granite Peak kelioms dienoms. Apsilankius Vidurio Vakarų regiono kurortuose, kurie anaiptol negarsėja savo kalnais ar didžiulėmis kalvomis, supranti, jog ne blogesnes sąlygas slidinėjimui galima sukurti ir Lietuvoje. Bent jau snowparkams turime užtektinai kalvų, o ko trūksta mes patys puikiai žinome…


Atgal

SAVAITĖS PREKĖS