Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Saulius Voludskis: kai užmerkiu akis, matau saulę, jūrą ir vėją...

Naujienos

Saulius Voludskis: kai užmerkiu akis, matau saulę, jūrą ir vėją...

2012-03-13

Autorius:xteam.lt

  Turbūt kiekvienam jėgos atvarų mėgėjui, išvydus pavadinimą “Customkiteboarding.com“, taip ir norisi spustelti nuorodą. Saulius Voludskis, didesniam ekstremalų ratui žinomas pravarde „Sukasiakas“, yra vienas labiausiai patyrusių kiteboarder‘ių Lietuvoje. Praėjusiais metais įkūręs „Custumkiteboarding“, jis nestokoja optimizmo ir, papūtus palankiam vėjui, tikisi išplukdyti savo idėjas į plačiuosius vandenis.

Sauliau, pastaruosius keletą metų buvai Lietuvoje retas svečias. Papasakok, kur basteisi ir ką veikei?

Tiesa, paskutinius keletą metų buvau retas svečias Lietuvoje. Daug laiko praleidau Rodo saloje, Egipte, lankiausi Brazilijoje, Dominikos Respublikoje, Ispanijoje bei kitose šalyse, dirbau kite instruktoriumi. Paskutiniąsias dvi žiemas praleidau Lietuvoje, čiuožinėdamas snieglente ant lietuviškų kalniukų ir mokiau žmones snieglenčių sporto subtilybių. 

Kaip kilo idėja gaminti kiteboard’us? 

Idėja gaminti lentas brendo pamažu. Kaituodamas esu sulaužęs beveik visas turėtas lentas. Būtent dėl šios priežasties ir kilo mintis pagaminti tobulą kiteboard’ą... Galiu pasakyti, kad paskutinius keletą metų plaukioju su savo gamintomis lentomis ir kol kas nė vienos nesulaužiau :) Man visada buvo įdomu, kokia yra kiteboard’o konstrukcija, kokie parametrai ar dugno išlinkimai lemia vienokią ar kitokią plaukimo kokybę. Iš pažiūros lenta atrodo labai paprasta, tačiau kartais net 1mm nukrypimas turi didžiulę reikšmę. Mąstyti apie kiekvieną lentos liniją ir įsivaizduoti, kaip ji skodžia vandenį, man teikia ne mažesnį malonumą nei pats kaitavimas.

Beje, jų dizainas fantastiškas!

Dėkui už gerą įvertinimą :) Man smagu, kad žmonėms patinka nestandartiškai atrodančios lentos. Manau, kad  ir toliau laikysiuosi nestandartinės dizaino koncepcijos.

Foto:.iš asmeninio S.Voludskio albumo

Kiek suprantam, kiteboard’ų gamyba- visiškai naujas tavo gyvenimo etapas,  ar ne? Gal dabar teks mažiau kaituoti?

Negalėčiau teigti, kad tai visiškai naujas etapas. Gal tai tiesiog dar vienas laiptelis aukštyn tikslo link. Ši veikla nėra tikslas susikrauti turtus. Be to, norėčiau pažinti ir pamatyti dar daugiau šalių, pakaituoti daugelyje spotų, susipažinti su įdomiais žmonėmis bei susirasti dar daugiau draugų. Be abejo, pradžioje teks didesnį dėmesį skirti gamybiniam procesui, bet, kaip sako protingi žmonės: darbas ne vilkas, į mišką nepabėgs :) Kaip ir anksčiau, darbai bus derinami su vėjo prognozėmis: jei nėra vėjo- dirbam, pučia – kaituojam!

Kokios verslo ambicijos? Kaip jau minėjau, būčiau linkęs į visą procesą žiūrėti kaip į ” fun” užsiėmimą. Žinau, jog  procesui peraugus į rutiną, mane jis nustos dominti. Todėl, kad ir kiek išaugtų mano verslas ar pasiliktų maža įmonė, bus laikomasi tos pačios kocepcijos: veikla turi teikti malonumą.

Kaip bandai užkariauti rinką?

Hmm… kaip rinką užkariauti, nežinau, bet žinau, kaip sužavėti:)  Lentos yra ne tik gražaus dizaino. Pagrindinis jų kokybės kriterijus- nepriekaištingos plaukimo charakteristikos. Būtų smagu, jei su laiku tai taptų kiteboard’o etalonu. Va tokios mano ambicijos :)

Kas tava įkvepia?

Padeda tikejimas savo tikslu. Kai užmerkiu akis, matau saulę, jūra ir vėją- tai pagrindinė mano motyvacija. Žinoma, būtų lengviau eiti į darbą, gauti algą ir nesukti dėl visko galvos, bet gyventi be saulės ir vėjo būtų nepakeliama...

Foto:.iš asmeninio S.Voludskio albumo

Sakykim, turiu idėją: norėčiau įteikti dovaną draugui. Ar galėtumėt pagaminti man kaito lentą su mano paties grafika?

Taip! Custom Kiteboarding koncepcija ir yra ta, kad galite pasirinkti visus įmanomus parametrus bei savo asmeninę grafiką. Nesvarbu, ar tai bus piešinys pieštas ranka, ar jūsų fotografija. Šiuolaikinė spausdinimo technika dye print sublimation metodu perkels jūsų grafiką ant lentos. T.y. : prie tam tikros aukštos temperatūros bei spaudimo dažai virsta dujomis giliai įsiskverbia į apsauginį sluoksnį. Dėl to grafika ilgą laiką išliks ryški bei atspari įbrėžimams.

Grįžkim prie dizaino. Ta grafika tokia, sakykim, nevienareikšmiška. Ar Customkiteboards  lentos dar nėra uždraustos kokioje nors šalyje? Ar nebuvo niekas sulaukęs baudų ir pan.?

Geras klausimas:) Grafiką kiekvienas renkasi asmeniskai, pagal skonį ar kvapą:) Šiuo atveju pavaizduota graži žalia kanapė yra tik butaforija, nemanau, kad normalioje civilizuotoje šalyje pavaizduotas gražiai atrodantis augalas gali būti uždraustas.

Foto:.iš asmeninio S.Voludskio albumo

Gal galėtum mums suręsti wakeboard’ą?

Wakeboard’ai be abejo bus, mieli wakeboarder’iai! Nesinori pagaminti šiaip eilinį wakeboeard’ą, kurį po pirmo plaukimo norėsis pakeisti į įprastą gerą JOBE ar kitą žinomo brendo lentą. Todėl turėkite kantrybės :)

Lietuva nėra tas kraštas, kuriame visą laiką „pučia“ ir sąlygos kaitavimui nėra idealios. Rinka čia taip pat maža. Gal vėl kelsi sparnus?

Taip, Lietuva tikrai nėra tas kraštas, kuriame klimatas, rinka ir sąlygos yra idealios šiam sportui kiaurus metus. Vienas iš Customkiteboards tikslų- aplankyti įvairiausius pasaulio kampelius, reklamuojant lentas. Artėja vasara, labai pasilgau kaitavimo Lietuvoje, čia nebuvau du sezonus, todėl bus labai smagu pakaituoti bei “pačilinti” su draugais. Esu suplanavęs Europoje aplankyti keletą žinomų spotų ir padaryti test ride. Rudeniop planuoju vykti į Braziliją, žiemą praleisti Vietname, Filipinuose, Pietų Afrikoje, o galbūt Karibuose. Taigi, pagyvensim- pamatysim. Svarbu tai, kad kelionės, darbas teiktų malonumą ir netaptų sunkia našta!

Foto:.iš asmeninio S.Voludskio albumo

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS