Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Šeši faktai iš parašiutizmo istorijos

Naujienos

Šeši faktai iš parašiutizmo istorijos

2013-10-18

Autorius:xteam.lt

1 Pirmasis parašiutas sukostruotas dar 1470 metais. Dar po  10 metų Leonardas da Vinčis parašiutą aprašė beveik idealiai tokį, koks naudojamas dabar- nuo matmenų iki kostrukcijos detalių. 2000 metais britas Adrian Nicholas išbandė šį viduramžių genijaus sukonstruotą parašiutą. Jis iššoko iš oro baliono 3000 metrų aukštyje ir sėkmingai nusileido.
2 Pirmąjį šuolį parašiutu 1783 metais atliko Louis-Sébastien Lenormand. Prancūzas nušoko nuo Monpeljė miesto observatorijos stogo su parašiutu, primenančiu gigantišką skėtį.  Jei  Louis-Sébastien Lenormand  galima greičiau pavadinti BASE šuolių pradininku, tai jo tėvynainis Andre-Jacques Garnerin pirmasis iššoko iš oro baliono. Šuolis atliktas 1785 metais.
3 Pirmasis parašiutininkas, atlikęs daugybę sėkmingų šuolių, yra amerikietis Grant Morton. 1911 metais jis iššoko iš brolių Raitų sukonstruoto biplano (dvisparnio lėktuvo). 1912 metais su parašiutininko kuprine pirmą kartą iššoko taip pat amerikietis, JAV armijos kapitonas Albetr Berry. Iki kuprinės jis turėjo šliaužti skrendančio lėktuvo fiuzeliažu.  
4 1912 metais rusų išradėjas Glebas Kotelnikovas sukonstravo parašiutą, koks naudojamas ir šiandien. Jis pademonstravo, kaip taisyklingai sulankstyti parašiutą ir užpatentavo kuprinę. Iš pradžių ji buvo medinė, tik vėliau pradėtos naudoti medžiaginės. Išties Glebas Kotelnikovas aplenkė vokiečius. Tai jie pirmieji sugalvojo, kaip reikia lankstyti parašiutą, tačiau savo išradimo nespėjo užpatentuoti.
5 Aukščiausio šuolio rekordas pasiektas šiemet ir priklauso austrui Feliksui Baumgartneriui. Jis iš specialios kapsulės iššoko 38 600 aukštyje, krisdamas pasiekė 1342 km/h greitį.
6 Ekstremaliausias šuolis priklauso ne Feliksui Baumgartneriui, o japonų kamikadzėms. Jie sugalvojo iš lėktuvo šokinėti be parašiuto, o kritimo metu pasivyti išmestą kuprinę su parašiutu. Sportas vadinamas Banzai skydiving. Laiko rekordas tarp to, kai išmetamas parašiutas ir iššoka žmogus, yra 50 sekundžių.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS