Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Sherman Poppen- žmogus, kuris viską žino apie snieglentes

Naujienos

Sherman Poppen- žmogus, kuris viską žino apie snieglentes

2010-12-15

Autorius:xteam.lt/parengta pagal užsienio spaudą

Greičiausiai tik nedaugelis žino, kad pirmuoju snieglentininku buvo mergina. Tai atsitiko praėjusio šimtmečio septintajame dešimtmetyje. Amerikiečiui Sherman Poppen kilo idėja, kaip originaliai nustebinti savo mylimą dukrą Wendy. Vyriškis vieną šalia kitos sutvirtino dvi slides ir pasiūlė jai išmėginti naują pramogą. Tas keistas įrenginys tuomet buvo pavadintas snurf. Taip atsirado snieglentės, kurios, laikui bėgant, užkariavo didžiosios dalies jaunimo simpatijas visame pasaulyje.

Prieš keletą dešimtmečių buvo aktyviai ginčijamasi, kas vis dėlto yra tikrasis snieglentės išradėjas. Tačiau faktai kalba patys už save. Dar 1966 metais JAV patentų agentūra gavo prašymą užregistruoti teises įrenginiui, labai panašiam į snieglentę. Taigi, snurf’as davė pradžią serijinei gamybai, o vėliau buvo ištobulintas iki šiuolaikinės snieglentės. Net Jake Burton Carpenter, žymiojo ženklo Burton įkūrėjas ir snieglentininkas, savo karjerą pradėjo nuo snurf’o.

Savo pretenzijų į snieglenčių pradininko vardą neatsisako praeityje garsus amerikiečių snieglentininkas Tom Sims. Tačiau nežiūrint į jo pretenzijas, būtent Sherman Poppen yra laikomas snieglenčių išradėju.

Taigi, primasis žmogus, pradėjęs čiuožinėti su snurf’u, buvo dešimtmetė Wendy Poppen. Mergaitė tėvo sukonstruotą naujovišką lentą išbandė per 1965 metų Kalėdas. Dabar pirmoji snieglentininkė subrendusi, ekstravagantiška moteris, nešiojanti rožinius perukus. Ji senai neslidinėja, tačiau būtent šiai amerikietei pusė pasaulio jaunimo turi būti dėkingi už snieglentę. Netgi garsusis Sahun White yra didelis Wendy Poppen gerbėjas.

Šias Kalėdas galima laikyti jubiliejinėmis. Nuo snieglenčių atsiradimo praėjo 45- eri metai. Štai ką pasakoja pats Sherman Poppen apie snurf’ų atsiradimą.

Kas gi nutiko 1965 metais?

Turėjau dvi slides, kurias sugalvojau sujungti į vieną įrenginį. Slidžių apkaustai tuomet buvo su odiniais dirželiais, kuriuos sujungiau maždaug 15 cm atstumu. Mano žmona sugalvojo pavadinimą snurfer, turėdama galvoje sniegą ir surfing’ą. Mano dukrai nauja pramoga be galo patiko ir ji užkrėtė tuo kitus vaikus, kurie netrukus pradėjo prašyti pagaminti panašią lentą.

Kiek vėliau snurf’ą pasigaminau ir sau. Jis buvo kiek ilgesnis ir sunkesnis. Kraštuose sumeistravau metalinius kantus. Buvo laikas, kai man priklausė visos teisės į metalinių kantų gamybą.

1979 metais vienose iš snurf’erių varžybų atvažiavo toks Jake Burton ir pristatė savo lentą. Tada daugelis tik pasijuokė iš jo, nes visi čiuožinėjo tik su mano lentomis, o čia atsirado keistuolis su savo naujomis snieglentėmis. Iš tiesų ta nauja lenta buvo labai panaši į maniškę, tik daug ilgesnė ir platesnė. Iš pradžių tokiomis lentomis važinėjantiems net neleido dalyvauti varžybose, bet vėliau padarė išimtį. Jake Burton lentos buvo be galo lėtos, todėl nei jis, nei kartu atvykę vaikinai nieko nelaimėjo. Tačiau tai buvo tik nesėkminga pradžia.

O kaip toliau sekėsi gaminti snurf’us?

Teises gaminti snurf’us pardaviau kompanijai Brunswick.

Niekuomet nėra tekę girdėti, kad teisės į metalinių kantų gamybą priklausė jums?

Iš tiesų tai buvo mano tėvo idėja. Pirmiausia jis pasiūlė prie snurf’o pritvirtinti virvę, kurios pagalba lengviau manevruoti su lenta. Vėliau mes sugalvojome pritvirtinti netgi nedidelį peleką, kokius turi banglentės. Tai snurf’ą padarė labai stabiliu, bet jis prarado greitį. Tada šios idėjos teko atsisakyti ir taip kilo mintis padaryti metalinius kantus. Pirmaisias metais Brunswick pardavė per 300 000 mano lentų.

Kodėl pats atsisakėte snurf’ų gamybos?

Tuomet dirbau keliose įmonėse ir turėjau darbo sutartis, ribojančias mano asmeninį biznį. Pažvelgus atgal, suprantu, kad pasielgiau teisingai. Gyvenime visuomet turi rinktis. Aš turėjau pelningą ir man patikusį darbą dujų pramonėje. Gyvenime turi užsiimti tuo, ką geriausiai išmanai ir kas yra prie širdies. Pasižiūrėjus, kokia konkurencija šiandien šiame biznyje, aš kaip niekad patenkintas savo pasirinkimu.

Štai Jake Burton Carpenter padarė savo pasirinkimą. Nežiūrint į sunkią pradžią ir didžiules skolas, jis nenuleido rankų ir išlošė. Beje, savo lentą Jake Burton pavadino snufboards. Teko net pasisamdyti advokatą, kad apgintų teises į mano pavadinimą. Tada Jake Burton lentas pervadino snowboards.

Jūs sekate snieglenčių sporto bei biznio naujienas?

Reguliariai skaitau Snowboarder magazine. Na o matydamas naujausius filmus apie snieglenčių sportą, negaliu patikėti, kad visus tuos triukus galima padaryti su snieglente.

Kiek jūsų manymu buvo iš viso pagaminta snurf’ų?

Manau, kad ne daugiau nei pusė milijono. Pradžioje, kol pardavimai buvo geri, aš iš pelno sugebėjau pasistatyti didelį ir gražų namą.

Slidinėjate?

Esu užkietėjęs slidininkas.

Ne snieglentininkas?

Kažkada, dalyvaudamas vieno iš Amerikos čempionatų atidaryme, nuvažiavau snieglente gal šimtą metrų. Taip pasibaigė mano pažintis su šiuolaikine snieglente.

Visuomet, kildamas keltuvu, ar laukdamas eilėje stebiu jaunus snieglentininkus, klausausi pašnekesių. Jei tik jie žinotų, kas stovi šalia jų....(juokiasi)

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS