Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Snieglentininkams: viskas apie slidinėjimo akinius

Naujienos

Snieglentininkams: viskas apie slidinėjimo akinius

2014-12-15

Autorius:xteam.lt

Slidinėjimo akiniai skirti apsaugoti akis nuo ultravioletinių spindulių, vėjo, sniego, netgi nuo netikėtų traumų. Akiniai, skirti snieglentininkams, šiek tiek skiriasi nuo tų, kuriuos dėvi slidininkai. Snieglentininkų akiniai yra kiek platesni, skiriasi rėmelių konstrukcija. Dėl to žmonėms, dėvintiems tokius akinius, padidėja apžvalginis plotas. Čiuožiant snieglente, tai labai svarbu.


Svarbiausia, į ką reiktų atkreipti dėmesį, renkantis akinius:

•Vaizdo aiškumas
•Patvarumas ir patikimumas
•Patogumas

Vaizdo aiškumas
. Jį suteikia šviesos filtrai, anti- rasojimo bei optinės korekcijos sistema. Šviesos filtrų pagalba vaizdą matome daug ryškesnį, kontrastingesnį, ypač ūkanotomis dienomis. Pagrindinė šviesos filtrų funkcija- apsaugoti akis nuo ultravioletinių spindulių. Slidinėjimo akiniai gaminami su įvairiausių atspalvių filtrais. Bene populiariausi yra mėlyni bei geltoni. Mėlyni labiausiai tinkami saulėtai, aiškiai dienai, geltoni- labiau apniukusiam orui. Vykstantiems į  kalnus, rekomenduojama įsigyti veidrodinius akinius, kurie puikiai apsaugo akis ne tik nuo ultravioletinių spindulių, bet ir nuo kitų ryškių, akinančių atspindžių.

Anti- rasojimo sistemą sudaro:

•Priešrūkinė danga – akinių vidinė dalis dengiama specialiomis medžiagomis, kurios neleidžia kauptis drėgmei.
•Dvigubas stiklas.
  
•Ventiliacijos sistema – akiniuose įtaisomos orą praleidžiančios membranos. Pro jas patekęs oras taip pat neleidžia kauptis drėgmei.

Snieglentininkams, kurių regėjimas prastas, slidinėjimo akiniai yra labiau išgaubti, kad po jais galima būtų dėvėti įprastus akinius. Kiti gi gaminami su atitinkamis dioptrijomis bei linzėmis.

Patikimumas
 priklauso nuo to, iš kokių medžiagų akiniai pagaminti.  Patariama pirkti tuos akinius, kurie pagaminti iš atsparių smūgiams, lankstumo savybių turinčių medžiagų. Šviesos filtrai, nepriklausomai nuo jų konstrukcijos, taip pat turi būti elastingi, t.y. lenktis kartu su rėmeliu. Jie turi būti atsparūs smūgiams, kad nepažeistų akių. Jei akinius dedatės ant šalmo, tai ir perkant patartina juos matuotis ant šalmo, kad vėliau nejaustumėte diskomforto.

Patogūs tie akiniai, kurie gražiai ir lengvai priglunda prie veido. Kompanijos, gaminančios slidinėjimo akinius, savo asortimente siūlo įvairiausių jų formų, kad kiekvienas žmogus galėtų juos pritaikyti savo veido formai. Akiniai privalo turėti ilgą, reguliuojam dirželį, kuris turi būti patikimai pritvirtintas prie rėmų.


Atgal

SAVAITĖS PREKĖS