Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Tinkamiausi slidinėjimo drabužiai snieglentininkams

Naujienos

Tinkamiausi slidinėjimo drabužiai snieglentininkams

2014-11-22

Autorius:xteam.lt

Foto:xteam.lt

Slidinėdami be tinkamos aprangos nepatirsite pusės malonumo ir jausite diskomfortą. Aktyvus judėjimas skatina prakaitavimą. Kai pasidaro pernelyg karšta, raideris paprastai atsisagsto drabužius. Perkaitusį kūną košia vėjas, sniegas ar lietus. Taip labai lengva susirgti peršalimo ligomis.

Pagrindinis tinkamų drabužių pasirinkimo tikslas yra pastovios kūno temperatūros palaikymas, nepriklausomai nuo judėjimo aktyvumo lygio ar oro sąlygų (lietus, vėjas ar sniegas). Patartina dėvėti trisluoksnius drabužius:

1. Apatinis (termo) sluoksnis, išstumiantis drėgmę nuo kūno. Geriausia naudoti apatinius drabužius iš sintetinio poliesterio. Jų dėka susikaupusi drėgmė išstumiama į paviršių, iš kur ji sėkmingai išgaruoja.

2. Vidurinis izoliacinis sluoksnis. Šildantysis sluoksnis padeda išsaugoti kūno temperatūrą, išlaikydamas oro sluoksnį prie kūno. Populiariausi yra flisiniai
(sintetinė vilna pagaminta iš poliesterio) drabužiai. Jie puikiai “kvėpuoja”, laiko šilumą, lengvi ir net sušlapę greitai džiūsta (greičiau nei vilna) bei išlaiko geras izoliacines savybes.

3. Išorinis - drėgmei bei vėjui atsparus sluoksnis. Tai viršutiniai drabužiai, pagaminti iš neperpučiamo ir vandeniui atsparaus audinio: striukė ir kelnės. Šie drabužiai turi apsaugoti nuo vėjo, nuo išorinės drėgmės ir turi „kvėpuoti“.


Snieglentininko drabužių ypatybės
:

1.
Svarbiausia- drabužiai neturi varžyti judesių laisvės, todėl stiukės ir kelnių kirpimas būna platus. Kelnių bei striukės apačioje esantys dirželiai kiekvienam raideriui leidžia reguliuoti drabužio prigludimą prie kūno.

2. Anatominis kirpimas, kuris naudojamas ekstremalioms sporto šakoms skirtų drabužių gamyboje.  Jis suteikia komfortą ir judesių laisvę, kuri taip reikalinga nepalankiomis oro sąlygomis. Drabužiai turi optimaliai gerai tikti juos dėvinčiam žmogui.


3. Striukė nugaros dalyje turėtų būti šiek tiek prailginta. Snieglentininkai dažnai sėdi arba klūpo ant sniego. Dažniausiai kontaktuojančios su sniego paviršiumi kūno vietos: sėdmenys, keliai, alkūnės. Jas dengiančio drabužio dalys turi būti pasiūtos iš tvirtesnės medžiagos.


4. Striukės viduje turi būti apsauginė juosta (powdeskirt). Nugriuvus ji neleidžia sniegui patekti po striuke.


5.
Rankogaliai su „lipdukais“ apsaugo nuo sniego patekimo į rankoves. Striukės gobtuvas turėtų būti nusegamas ir reguliuojamas.

6. Pažasčių srityse užsegamos ventiliavimosi angos garantuos drėgmės pertekliaus išgaravimą. Kuo daugiau stiukėje kišenių, tuo geriau. Jos reikalingos kepurės, akinių, telefono, pinigų ir kitokių smulkmenų saugojimui.


Audiniai
:


Kokybiškiausi snieglentininkams skirti drabužiai (striukės, kelnės) gaminami iš membraninių audinių. Membrana atlieka dvigubą funkciją: iš išorės apsaugo nuo kritulių ir išleidžia garus iš vidaus.
Visos membraninių audinių savybės yra pažymėtos ant gaminio: tai atsparumas vandeniui (pvz. WP - 20 000) ir „kvėpavimas, garų išleidimas iš vidaus (pvz. Br - 10 000). Tokių gaminių visos siūlės turėtų būti laminuotos (klijuotos) ir užtrauktukai apsaugoti nuo kritulių.

Paprasteni drabužiai gaminami iš įpratų vandeniui atsparių audinių. Labiausiai kontaktinės drabužių vietos gaminamos iš super patvarių audinių.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS