Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Vaikščiojimas lynu: savikontrolės meno pradžiamokslis (video)

Naujienos

Vaikščiojimas lynu: savikontrolės meno pradžiamokslis (video)

2014-03-15

Autorius:xteam.lt

Lynas ir įtempimo mechanizmas- tai viskas, ko reikia vaikščiojimo lynu (angl. slacklining) fanatams. Paprastai lyną atstoja nailoninė juosta, kuri beveik neišsitampo ir gali išlaikyti svorį net iki 2-3 tonų. Įtempimo mechanizmas turi reguliuojamą sklendę, kurios pagalba nustatomas lyno įtempimo laipsnis.

Lynas, skirtas slacklining‘ui, yra pakankamai platus. Juo vaikščioti patogu: nepjauna kojų, lengva žengti. Jį šiek tiek atpalaidavus,  tampa laisvesnis ir tarsi spyruokliuoja, galima naudotis kaip batutu. Todėl lyno virtuozai dažnai atlieka ir šuolius.

Vis dėlto šis ekstremalus sportas yra daugiau nei paprastas pasivaikščiojimas lynu. Tai aukščiausias psichologinės pusiausvyros meistriškumo demonstravimas. Be psichologinio stabilumo sunku pasiekti ir tobulą kūno pusiausvyrą. Vos vienas neteisingas judesys ir pajusite milžinišką kritimo impulsą.

Kiekvienas kritimas nuo lyno- kūno pusiausvyros ir savikontrolės pamoka. Vaikčiojantysis lynu turi koncentruotis tik į tikslius savo kūno judesius ir plonytę liniją, vedančią į priekį.

Nebūtina keliauti į kalnus ir bandyti savo sugebėjimus ekstremaliausiomis sąlygomis. Lynu galima vaikščioti bet kur ir visai nedideliame aukštyje. Svarbu ne tai, kiek metrų jums po kojomis, o kaip tiksliai ir nenukrisdami sugebate vaikščioti plonyte juosta. Šis užsiėmimas- pati geriausia kūno lygsvaros treniruotė. O puikus kūno ir judesių balansas reikalingas bene kiekvienoje sporto šakoje.

Kiekvieną kartą vis labiau kontroliuodami savo kūną ir mintis, galite lengviau išspręsti ir kasdienes problemas: nepamesdami pusiausvyros ir „nenukrisdami nuo lyno“.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS