Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Vandens motociklų atsiradimo istorija

Naujienos

Vandens motociklų atsiradimo istorija

2013-07-28

Autorius:xteam.lt

Vandens motociklo išradėjas amerikietis Clayton Jacobson II dirbo banke, o laisvalaikiu domėjosi motociklais. Ypač žavėjosi motociklų lenktynėmis purve, tai padėdavo jam atsipalaiduoti. 60-ųjų viduryje amerikietis sugalvojo lenktynes iš purvo perkelti į vandenį ir įprastą motociklą perdarė į tinkamą vandeniui.

„Moto lenktynės purve buvo mano didžiausias hobis, tačiau kritimai ant žemės itin skaudūs. Tada aš ėmiau ieškoti alternatyvos. Sumaniau savo hobį perkelti ant vandens, liko tik perdirbti motociklą, kad jis tiktų vandeniui“,- sakė Clayton Jacobson.

Pirmasis vandens motociklo prototipas sukurtas 1965 metais. Po 2 metų Clayton Jacobson pradėjo bendradarbiauti su kompanija Bombardier Corporation, žinomiausia snioego motociklų Ski-Doo gamintoja. 1968 metais prekyboje pasirodė pirmasis gamyklinis vandens motociklas Sea-Doo. Tačiau dėl menko pirkimo ir mechaninių problemų gausos jų gamyba truko vos keletą metų.

1971 metais, kai išseko kontrakto su Bombardier Corporation terminas, Clayton Jacobson pradėjo bendradarbiauti su garsia motociklus gaminančia japonų kompanija Kawasaki. Amerikietis sukūrė 6 iš esmės naujus vandens motociklo prototipus. Du iš šių modelių ( WSAA ir WSAB) prekyboje pasirodė 1973 metais.

Iki 1986 metų Kawasaki buvo vieninteliu vandens motociklų gamintoju, kol Clayton Jacobson nepasirašė kontrakto koncernu Yamaha. 

Iki 1991 metų Clayton Jacobson už autorines teises uždirbo apie 3 milijonus dolerių. Kilus konfliktui su korporacija Kawasaki, kuri pareiškė pretenzijas į autorystę, 1989 metais Clayton Jacobson ją padavė į teismą. Po keleto metų bylinėjimosi teismas amerikiečiui priteisė 7,5 milijonų dolerių kompensaciją ir dar 13,5 milijono dolerių jis turėjo gauti už įvairias sankcijas.

Tačiau po keleto mėnesių dėl įrodymų trūkumo teismo sprendimas buvo sustabdytas ir pradėtas naujas bylos nagrinėjimas.
1992 metais tarp korporacijos Kawasaki ir Clayton Jacobson sudaryta taikos sutartis. Japonai amerikiečiui pripažino teisę į autorystę ir sumokėjo kompensaciją, kurios dydis nebuvo skelbiamas.  

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS