Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Vandens pramogos šaltuoju metų laiku. Kai apsisaugoti nuo šalčio (video)

Naujienos

Vandens pramogos šaltuoju metų laiku. Kai apsisaugoti nuo šalčio (video)

2013-12-01

Autorius: xteam.lt

Šaltis veikia žmogaus kraujotakos sistemą. Kraujo apykaita po oda bei galūnėse susilpnėja. Taip organizmas stengiasi apsaugoti vidaus organų gyvybines funkcijas. Kiekvieno atskiro panirimo į šaltą vandenį metu krajotakos intensyvumas silpnėja pamažu. Su laiku šis efektas stiprėja. Patekus į šaltą vandenį galūnės greitai šąla, pirštai praranda jautrumą. Su laiku atsiranda didesnė tikimybė susirgti dekompresine liga.

Kūnui šąlant, padažnėja kvėpavimo ritmas. To pasekoje sunaudojama dvigubai daugiau deguonies (ypatingai svarbu nardant). Sušąlus ir turint kitų nežymių sveikatos sutrikimų gali iškilti pavojus gyvybei.

Kaip apsaugoti kūną nuo atšalimo ir išvengti pavojingų situacijų? Štai keletas naudingų patarimų.

Pirmiausia- jūs privalote dėvėti hidrokostiumą. Pats populiariausias „šlapias“. Vanduo, patekęs po juo, tampa kūno temperatūros ir sudaro izoliacinę terpę, kuri minimalizuoja pavojų sušalti. Hidrokostiumo medžiagos (paprastai neoprenas) kokybė ir storis sąlygoja tai, kiek ilgai ir kokioje vandens temperatūroje jus apsaugos nuo šalčio.

Kuo storesnis hidrokostiumas, tuo labiau jis apsaugo nuo šalčio. Vandens pralaidumą sumažins ir teisingai pasirinktas kostiumo dydis, elastingumas, kokybiški užsegimai ir tai, kokiomis medžiagomis jis padengtas.

Geriausiai apsaugo nuo šalčio „sausas“ hidrokostiumas. Po juo kūnas lieka sausas. Oro terpė, susidariusi tarp hidrokostiumo ir kūno, saugo šilumą. Tai pat dėvėkite galvos apdangalus, batus, pirštines.

Taip pat, ruošdamiesi nardyti ar kitaip pramogauti šaltuoju metų laiku, iki pat to momento, kai lipsite į vandenį, pasistenkite nusušalti. Daugelis savo kūno šilumą pradeda prarasti dar iki panyrant į vandenį.

Jei šaltame vandenyje būnate ilgesnį laiką, tai pertaukėlių metu stenkitės palaikyti kūno šilumą. Jei yra galimybės nusiimkite šlapią įrangą.

Baigus nardyti ar kitaip pramogauti, stenkitės kuo greičiau sušilti. Kūną gerai ištrinkite rankšluoščiu ir persivilkite sausais drabužiais.

Labai klysta tie, kurie mano, jog puikiai gali sušildyti alkoholis. Jis plečia odos kapiliarus. Sustiprėja kraujotaka, skubiai užpildydama išsiplėtusius kapiliarus, ir mes galime mėgautis palaiminga šiluma. Bet tai tik trumpas apgaulingas momentas, po kuriuo slepiasi nelabai geros pasekmės.

Kraujotakos pagyvėjimas, kuris suteikia kūnui šilumą, atima ją iš svarbiausių gyvybinių organų, o tai vienas žingsnis iki kūno atšalimo. Be to, alkoholis nuima drebulį, kuris yra pagrindinis simptomas, duodantis mums suprasti apie per didelį kūno šilumos netekimą. Atsiminkite, kad hipotermija (kūno atšalimas) neturi aiškių simptomų.

Priklausomai nuo metų laiko ir vandens temperatūros, hidrokostiumą vertėtų rinkti su maksimalia termo apsauga.

Vandens temperatūra ir rekomenduojamas hidrokostiumo storis:

 28 °С  ir daugiau  2 mm
 21- 28° С  3 mm
 12- 21° С  5- 7 mm
 4- 12° С  7- 9 mm
 žemesnė nei 4° С  sausas hidrokostiumas

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS