Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Archyvas > Xteam.lt žygis Gruzijoje > Xteam.lt keturratininkų komanda žygio pusiaukelėje (IV)

Naujienos

Xteam.lt keturratininkų komanda žygio pusiaukelėje (IV)

2009-09-10

Autorius:xteam.lt

 Ushguli gyvenvietė, Aukštutinė Svanetija. Foto:xeam.lt

Lygiai prieš savaitę Xteam.lt keturratininkų komanda pradėjo nelengvą kelionę po Kaukazo kalnus Gruzijoje. Šiuo metu vyrai įveikė maždaug tūkstantį kilometrų ir pasiekė aukštutinę Svanetiją, Ushkuli gyvenvietę. Ji gerai žinoma kaip viena iš aukščiausiai Gruzijoje gyvenamų vietovių, įsikūrusi maždaug 2200 m virš jūros lygio. Joje gyvena vos keli šimtai gyventojų. Žiemą Ushguli napasiekiama dėl nepravažiuojamų kelių. Ši vietovė įtraukta į UNESKO saugomų objektų sąrašą.

Kelionė iki aukštutinės Svanetijos klostėsi pagal numatytą planą, nors keletą kartų vyrams teko šiek tiek koreguoti maršrutą dėl nepravažiuojamų kalnų kelių. Pačioje kelionės pradžioje, Batumyje,  Xteam.lt keturratininkų komandą filmavo ir interviu ėmė Gruzijos televizija Rustavi 2. Vėliau buvo parodytas reportažas apie keliauninkus iš Lietuvos, pasiryžusius keturračiais apkeliauti Gruziją.

Kelionės sąlygos nėra lengvos, nes Gruzijoje dabar yra apie 27 laipsnius karščio, kuris vargina ne tik pačius keliautojus, bet kaista ir technika. Padėtis palengvėjo pakilus į kalnus. Kaip teigė keliauninkai, visur juos priima su didžiausiu susidomėjimu ir gruzinams įprastu nuoširdumu. Kartais dėl tokio didelio dėmesio jie nakvynę rinkdavosi atokiau nuo gyvenamų vietų. Xteam. lt komandai teko pajusti ir prieš keletą dienų Gruziją supurčiusį žemės drebėjimą. Nuotaikos šis įvykis tikrai nesugadino ir neišgąsdino.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS