Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Naujienos > BMX: saugaus elgesio taisyklės skate parkuose (video)

Naujienos

BMX: saugaus elgesio taisyklės skate parkuose (video)

2016-03-16

Autorius: xteam.lt

Skate parkuose susirenka gausybė ekstremalaus sporto mėgėjų: BMX dviratininkai, riedlentininkai, riedutininkai. Dažnai, nepaisydami saugaus elgesio, jie vienas kitam sukelia nemažai sunkumų, kurie kartais baigiasi skaudžiais susidūrimais. Kad to neatsitiktų, BMX dviratininkams derėtų paisyti kai kurių saugaus elgesio taisyklių.

1. Sekti judėjimo trajektoriją.

Negalima tiesiog ateiti į perpildytą parką ir iš karto imti važinėti. Iš pradžių vertėtų kiek luktelėti, stebėti bendrą raiderių judėjimo kryptį. Aikštelėje sekti kas ir kur važiuoja. Riedlenininkus verčiau užleisti pirma savęs, nes jų lentos neturi stabdžių.

2. Ant kliūčių figūrų turi būti vienas žmogus.

Kliūčių figūros skate parkuose gana pavojingos. Todėl jeigu jau kas važiuoja ja, nereiktų  lenkti ar užverti kelio. Ant rampos dažnas šios taisyklės nepaiso, tačiau ant kitų figurų nevertėtų to pamiršti.

3. Paisyti eiliškumo.Net jei atrodo, kad jokio eiliškumo tarp raiderių nėra, visuomet vertėtų to paklausti aplinkinių. Nepamirškite, kad rankų gestai ar akių signalai taip pat yra bendravimo būdas.

4. Neužlaikyti kitų.

Kritimo atveju pageidautina kuo greičiau atsistoti, pasiimti dviratį ir pasitraukti į šalį. Jei kritimas itin skaudus, pasistenkite bent jau dviratį nustumti į šalį, kad nekliudytumėte kitiems.

5. Nestovėti figūros pakraštyje.

Stenkitės pernelyg arti nestovėti šalia figūros, kai jja kas nors važiuoja. Kad nemaišytumėte judėjimui ir savo saugumo dėlei, pasitraukite kuo toliau. Netgi vizualus artumas gali trukdyti kitam raideriui, ypač nepatyrusiam. Jis gali pats nukristi ar jus užkliudyti.

6. Netrukdyti tiems, kurie važinėja.

Skate parkuose būna nemažai žmonių-stebėtojų, kurie patys nevažinėja. Jie turėtų pasitraukti kuo toliau, kad liktų kuo daugiau laisvos erdvės raideriams.
 

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS