Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Naujienos > Kaip išsirinkti tinkamą riedlentę?

Naujienos

Kaip išsirinkti tinkamą riedlentę?

2015-05-04

Autorius: xteam.lt

Kaip išsirinkti tinkamą riedlentę? Nusipirkti ją paprasta, tačiau nuo teisingo pasirinkimo daug kas priklauso, ypač kai pasiūla yra milžiniška. Įsigiję tinkamą lentą greičiau išmoksite techniškai gerai važiuoti, atlikti triukus, gera riedlentė tarnaus žymiai ilgiau. Štai keletas naudingų rekomendacijų, į kurias vertėtų atkreipti dėmesį.

Riedlentę sudaro trys pagrindinės dalys: lenta (deck), ašys (trucks) ir ratukai (wheels). Lenta yra svarbiausias elementas, todėl į ją turi būti kreipiamas ypatingas dėmesys. Lentos lenktieji galai vadinami “tail” ir “nose”. Paprastai lentos gaminamos iš klevo. Jas sudaro 7-9
plonyčiai supresuoti sluoksniai.

Kai kurios lentos iš apačios papildomai klijuojamos plastiku. Jis reikalingas važiuojant turėklais. Pradedantiesiems tokia riedlentė yra ne pats geriausias pasirinkimas. Ji bus per daug sunki nepatyrusiam raideriui.
Lentos gaminamos įvairių formų, tačiau vidutiniai išmatavimai maždaug vienodi- 80 cm ilgio ir 19 cm pločio. Ant plačių lentų lengviau nusileisti po šuolio, ant siauresnių lengviau atlikti triukus. Lentos išlenkimų konfigūracija iš esmės palengvina triukų atlikmą.

Kitas svarbus momentas- nepirkite riedlentės, kuri buvo ilgai nenaudojama ar gulėjo sandėlyje. Ji gali sulūžti net po pirmojo rimto krūvio. Atkreipkite dėmesį į švitrinį popierių (griptape), kuris klijuojamas ant lentos viršaus. Jis reikalingas efektyvesnei raiderio kojų fiksacijai ant riedlentės.

Lentos apačioje tvirtinamos ašys. Tarp jų ir lentos esantis gumos sluoksnis apsaugo medį nuo pernelyg didelio krūvio.
Sutvirtintos ašys neturi kyšoti iš už riedlentės kraštų. Apačioje įtaisyti amortizatoriai suteikia riedlentei paslankumo. Vertėtų rinktis lentą su guminiais amortizatoriais, nes analogiški plastikiniai dažnai trūkinėja ir tarnauja žymiai trumpiau.

Ant ašių tvirtinami ratai. Jie skiriasi dydžiu ir kietumu. Kietesni ratai lėčiau susidėvi, važiuojant su jais lengviau palaikyti pastovų greitį. O mažesnė vibracija palengvina riedlentės valdymą.Minkštesni ratai labiau tinkami važinėjimui rampomis, o kietesni puikiai tinka asfalto dangai. Į kiekvieną ratą montuojami du guoliai. Patikimiausiais laikomi standartiniai ABEC. Guolio pavadinimo pabaigoje paprastai nurodomas skačius: ABEC3, ABEC5 arba ABEC7. Kuo didesnis skaičius, tuo didesnis leidžiamas vaižiavimo greitis.


Atgal

SAVAITĖS PREKĖS