Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Naujienos > Kaip tinkamai išsirinkti hidrokostiumą vandens pramogoms (video)

Naujienos

Kaip tinkamai išsirinkti hidrokostiumą vandens pramogoms (video)

2017-07-16

Autorius: Xteam.lt

Foto: jobesports.com

Artėjant aktyviam vandens pramogų sezonui norime patarti, kaip teisingai išsirinkti hidrokostiumą.

Pagrindinė hidrokostiumo paskirtis- apsauga nuo šalčio ir vėjo. Tačiau jo dėvėjimas nereiškia, kad jūs visiškai nesušlapsite. Vanduo, kuris patenka po hidrokostiumu, sudaro izoliacinę terpę. Jis sušyla iki kūno temperatūros, necirkuliuoja (jei pasirenkamas tinkamas hidrokostiumo dydis) ir neleidžia kūnui atvėsti. Vandens molekulės net 25-40 kartų greičiau pasisavina šilumą nei oro molekulės. Pavyzdžiui, esant 16-17 ° C oro temperatūrai jūs galbūt puikiai jausitės su džinsais ir marškinėliais, o plaukiodami tokios temperatūros vandenyje drebėti pradėsite jau po minutės.

Hidrokostiumai siuvami iš neopreno. Jis yra pagamintas iš mažų oro pripildytų porų, kurios sudaro izoliacinį sluoksnį bei padeda apsaugoti kūną nuo šalčio. Kuo storesnis hidrokostiumas, tuo jis efektyviau apsaugos nuo šalčio. Todėl perkant hidrokostiumą svarbiausia nuspręsti, kokioje vandens temperatūroje plaukiosite.

Storus hidrokostiumus vertėtų rinktis nardymo mėgėjams, kurie daug laiko praleidžia po vandeniu bei tiems, kurių sportinis sezonas prasideda anksti pavasarį, o baigiasi vėlai rudenį. Kaip papildomas apsaugos priemones galite naudoti galvos apdangalus, neopreno batus, kojines, pirštines.

Žemiau pateikiame temperatūrų bei rekomenduojamo dėvėti hidrokostiumo lentelę. Tačiau nepamirškite atsižvelgti ne tik į vandens temperatūrą. Taip pat reikia įvertinti:

•oro temperatūrą

•vėjuotumą

•jūsų jautrumą šalčiui

•aktyvumą vandenyje

Vandens temperatūra

Hidrokostiumo storis

Hidrokostiumo tipas

> 22 ° C

 

Lykros

18° C- 23° C

1 mm- 2/1 mm

Neopreninės lykros, šortai, trumpi hidrokostiumai

16° C- 20° C

2 mm- 3/2 mm

Trumpi hidrokostiumai ilgomis rankovėmis, ilgi hidrokostiumai

14° C- 17° C

3/2 mm- 4/3 mm

Ilgas hidrokostiumas, nepreniniai batai/ kojinės

11° C- 14° C

4/3 mm- 5/4/3 mm

Ilgas hidrokostiumas, neopreno batai, pirštinės, galvos apdangalas

6° C- 11° C

5/4 mm- 5/4/3 mm

Ilgas hidrokostiumas, neopreno batai, pirštinės, galvos apdangalas

11° C ir žemiau

6/5 mm- 6/5/4 mm

Ilgas hidrokostiumas, neopreno batai, pirštinės, galvos apdangalas

Hidrokostiumo storis matuojamas milimetrais. Paprastai nurodomas dviem skaičiais. Pirmasis ir didesnis reiškia hidrokostiumo storį liemens srityje , o antrasis ir mažesnis- rankų bei kojų srityje. Hidrokostiumai beveik visuomet siūdinami iš skirtingo storio neopreno. Storesnis sluoksnis apsaugo pagrindiną kūno dalį, o dėl lankstumo ir didesnio judėjimo rankų ir kojų sritis siūdinama iš 1 ar 0,5 mm plonesnio neopreno.

Ne mažiau svarbu pasirinkti tinkamą hidrokostiumo dydį. Gamintojai nurodo standartines dydžių lenteles. Tačiau kiekvieno iš jų produkcijos dydžiai šiek tiek skiriasi, todėl prieš perkant geriausia hidrokostiumą matuoti.

Jis turi priglusti prie kūno lyg antra oda, bet nevaržyti judesių. Kuo hidrokostiumas laisvesnis, tuo lengviau cirkuliuos vanduo ir menkiau apsaugos nuo šalčio. Sausą hidrokostiumą paprastai sunku apsivilkti, bet tai nereiškia, kad renkatės netinkamą dydį. Hidrokostiumas gana tampriai  turi priglusti prie jūsų pečių, liemens, klubų, šlaunų. Apsivilkę jį, pakelkite rankas virš galvos, nuleiskite į pečių plotį, atsitūpkite. Hidrokostiumas neturi nevaržyti judesių. Jei jaučiaute diskomfortą, reiktų rinktis kitą didesnį.

Paprastai hidrokostiumas dėvimas ant nuogo kūno, tačiau kaip papildomą apsaugos nuo šalčio priemonę ar tuo atveju, jei neoprenas erzina odą, galite po juo dėvėti lykras.

Foto: jobesports.com

Hidrokostiumai skirstomi į tris kategorijas: „sausus“, „pusiau sausus“ ir „šlapius“.

„Šlapi“ hidrokostiumai gaminami iš porėto neopreno, kuris iš abiejų pusių dar dengiamas nailono, pliušo ar kitų tinkamų medžiagų sluoksniu. Jie labiau rekomenduojami pramogoms virš vandens ir nelabai tinkami nardymui. Kuo giliau nardysite, tuo prasčiau toks kostiumas jus saugos nuo šalčio. Didėjant slėgiui po vandeniu, oras porėtuose hidrokostiumuose traukiasi, jo storis bei izoliacinės šilumos savybės taip pat mažėja.

Panašiu principu gaminami ir „pusiau sausi“ hidrokostiumai, tačiau paprastai jie siuvami iš storesnio neopreno, žymiai labiau hermetizuoti, t.y. apsivelkami per kaklo sritį, neturi ilgų užtrauktukų arba jie yra hermetiški, papildomai hermetizuojamos riešų bei kulkšnių sritys, guma hermetizuojamos hidrokostiumo siūlės ir pan.

 „Sausi“ hidrokostiumai skirti plaukiojimui šaltame vandenyje. Jie yra tarsi hermetiški kombinezonai, po kuriais visiškai nepatenka vanduo. Po „sausais“ hidrokostiumais galima dėvėti apatinius termo izoliacinius baltinius. Dėl oro sluoksnio šie kostiumai puikiai saugo šilumą.

Hidrokostiumą rekomenduojama vilktis tik tuomet, kai visas kitas sporto inventorius jau patikrintas ir paruoštas. Tai apsaugos nuo perkaitimo esant karštam orui ar padės išvengti peršalimo vėsiu oru.

Panaudojus hidrokostiumą rekomenduojama išskalauti gėlame vandenyje. Apžiūrėkite užtrauktuką, ar jame nėra susikaupusio smėlio. Ypač kuopščiai jį išplaukite.  Pakabinkite hidrokostiumą jo neišgręžę ir nedžiovinkite tiesioginiuose saulės spinduliuose. Nepamirškite hidrokostiumų bei neopreninių lykrų išversti: džioviname ir išorinę, ir vidinę puses. 
Jei žinote, jog hidrokostiumu nesinaudosite ilgą laiką, užtrauktukus galite sutepti silikonine emulsija.

 

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS