Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Naujienos > Kokie hidrokostiumai tinkamiausi nardymui

Naujienos

Kokie hidrokostiumai tinkamiausi nardymui

2017-06-01

Autorius: xteam.lt

Pagrindinė hidrokostiumo paskirtis- apsaugoti nuo šalčio, palaikyti normalią žmogaus kūno temperatūrą. Neužmirškite, jog kūnas atšalti gali ir plaukiojant šiltuose vandenyse. Net ir šilčiausiuose planetos vandenyse temperatūra retai viršija + 30 C, o normali žmogaus kūno temperatūra- + 36,6 C.

Net ir esant tokiam, iš pirmo žvilgsnio nereikšmingam, 6 laipsnių skirtumui žmogaus kūnas praranda šilumą, o kartu su ja ir energiją. Tad hidrokostiumai nardymui reikalingi ne tik plaukiojant šaltame vandenyje, bet ir šiltame. Be to, vilkėdami hidrokostiumą, išvengsite nemalonių nubrozdinimų ar įpjovimų, atsitiktinio medūzos, koralų ir kitų jūros gyvių prisilietimo pasekmių.

Nardymui hidrokostiumai skirstomi į dvi kategorijas: „sausus“ ir „šlapius“.

„Šlapi“ hidrokostiumai gaminami iš porėto neopreno, kuris iš abiejų pusių dar dengiamas nailono, pliušo ar kitų tinkamų medžiagų sluoksniu. Verta rinktis tokį hidrokostiumą, kuris glaudžiai aptemptų kūną ir kiek įmanoma mažiau vandens patektų po kostiumu. Tačiau hidrokostiumas neturi būti pernelyg mažas ir nevaržyti judesių.

Hidrokostiumą vilktis reikia ant gryno kūno. Kai žmogus paneria, vanduo patenka po hidrokostiumu, ten sušyla iki žmogaus kūno temperatūros ir beveik necirkuliuoja.

Oras sunkiai praleidžia šilumą, todėl ir porėto neopreno hidrokostiumas puikus šilumos izoliatorius. Tačiau „šlapi“ hidrokostiumai turi vieną trūkumą. Kuo giliau nardysite, tuo prasčiau toks kostiumas jus saugos nuo šalčio. Didėjant slėgiui po vandeniu, oras porėtuose hidrokostiumuose traukiasi, jo storis bei izoliacinės šilumos savybės taip pat mažėja.

Nardymui skirti hidrokostiumai gaminami iš 5-7 mm storio neopreno. Hidrokostiumo storį rinkitės pagal tai, kiek jūsų kūnas gali pakelti šaltį. Prieš rinkdamiesi hidrokostiumą pasikonsultuokite su nardymo instruktoriumi.Kai kurie hidrokostiumų modeliai gaminami su papildoma sandarumo sistema, kad patekęs prie kūno vanduo dar mažiau cirkuliuotų. Tokiuose hidrokostiumuose, kaklo, riešų, kulkšnių strityje paliekama nedubliuota guma, kuri praktiškai visai nepraleidžia vandens.

Tokiu principu ir gaminami „pusiau sausi“ hirokostiumai. Praktiškai tai tokie patys 5-7 mm storio kostiumai, pasiūti su puikia vandens izoliacine sistema. Juose yra ir hermetiškas užtrauktukas nugaros dalyje.
Kai kurie „šlapių“ hidrokostiumų modeliai siuvami be pamušalo. Po jais vandens cirkuliacija minimali. Šie hidrokostiumai puikiai saugo šilumą, tačiau apsivilkti juos galima tik naudojant specialią emulsiją. Jie populiariausi tarp freediver‘ių bei povandeninės medžioklės mėgėjų.

Taip pat nardymui naudojami lykros kostiumai, dar vadinami apsauginiais. Tai savotiškas maudymosi kostiumas. Jokių termo izolaicinių savybių jis neturi. Tokie kostiumai tik apsaugo naro kūną nuo nubrozdinimų, mėlynių, nudegimo nuo saulės. Juos galima dėvėti tik labai šiltame vandenyje, kurio temperatūra siekia daugiau nei  30 С šilumos, arba naudoti vietoje apatinių drabužių po „sausu“ hidrokostiumu.

Papildomi aksesuarai naudojami su „šlapiais“ hidrokostiumais – pirštinės, kojinės, batai, galvos apdangalai. Visi jie turi būti pagaminti iš porėto neopreno ir atlieka apsaugines bei termo izoliacines funkcijas.

„Sausi“ hidrokostiumai skirti plaukiojimui šaltame vandenyje. Jie yra tarsi hermetiški kombinezonai, po kuriais visiškai nepatenka vanduo. Po „sausais“ hidrokostiumais galima dėvėti apatinius termo izoliacinius baltinius. Dėl oro sluoksnio šie kostiumai puikiai saugo šilumą.


Prieš paneriant 
    
Hidrokostiumą vilkitės tik tuomet, kai visas kitas inventorius jau patikrintas ir paruoštas. Tai apsaugos nuo perkaitimo esant karštam orui ar padės išvengti peršalimo vėsiu oru.


Kad būtų lengviau užsivilkti hidrokostiumą, ypač esant papildomai sandarumo sistemai, galite pasinaudoti kaproninėmis kojinėmis arba paprasčiausiais polietileno maišeliais.

Po nardymo

Išskalaukite hidrokostiumą gėlame vandenyje.

Apžiūrėkite užtrauktuką, ar jame nėra susikaupusio smėlio. Ypač kuopščiai jį išplaukite.

Pakabinkite hidrokostiumą jo neišgręžę ir nedžiovinkite tiesioginiuose saulės spinduliuose.

Nardymui skirtus hidrokostiumus džiovinti reikia išverstus į vidinę pusę.

Jei žinote, jog hidrokostiumu nesinaudosite ilgą laiką, užtrauktukus sutepkite silikonine emulsija. Šlapią hidrokostiumą geriausia saugoti vėsioje ir sausoje vietoje, pakabinus jį ant pakabos. 

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS