Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Naujienos > Sportui skirtų drabužių audinių ypatumai ir jų priežiūra (video)

Naujienos

Sportui skirtų drabužių audinių ypatumai ir jų priežiūra (video)

2014-10-28

Autorius: xteam.lt

Kad sportui ir aktyviam poilsiui skirti drabužiai ilgiau tarnautų bei neprarastų savo savybių, juos reikia tinkamai prižiūrėti. Štai keletas naudingų patarimų, kaip tai reiktų daryti ir į ką ypatingai atkreipti dėmesį.

Pūkiniai gaminiai

Pūkiniai gaminiai itin lengvi ir šilti, tačiau yra keletas dalykų, kurių nereiktų pamiršti. Pirmiausia- pūkas bijo drėgmės. Tokius drabužius, jei gamintojas leidžia, plauti ir džiovinti reikia itin atsargiai. Jei skalbiate ne rankomis, o mašina, tai ji turėtų būti nustyta tik rankiniu režimu.

Geriausia tokius gaminius plauti atskirai nuo kitų skalbinių. Vandens temperatūra netūrėtų būti aukštesnė nei 30 laipsnių. Po sklabimo drabužis turi būti itin gerai išsklautas. Skalbimo ir gręžimo metu patariama naudoti specialius rutuliukus, kurie neleis pūkui sukristi į gumulus. Jei nepasitikite savo jėgomis, geriausia pasinaudoti cheminės valyklos paslaugomis.

Membraniniai gaminiai

Drabužiai, pagaminti iš membraninio audinio, yra populiariausi sporto bei aktyvaus poilsio pasaulyje. Dėka vandens ir vėjo nepraleidžiančių savybių, membraniniai gaminiai išpopuliarėjo akimirksniu. Svarbiausia užduotis- išsaugoti tokio audinio „kvėpuojančias“ savybes. Geriausia juos skalbti rankomis arba skalbykle, nustatyta audinius tausojančius režimu.

Patariami pirkti sporto prekių parduotuvėse parduodamas specialiai tam skirtas skalbimo priemones. Griežtai draudžiama tokius drabužius lyginti, tai kaipmat sugadintų audinio viršutinį sluoksnį. Išdžiūvusius drabužius galima nupurkšti specialiai vandens nepraleidžiančias savybes atkuriančiu purškalu.

Flisas

Šis audinys ypač plačiai naudojamas sportinių ir laisvalaikio drabužių gamyboje. Jis puikiai saugo kūną nuo šalčio, yra itin lengvas ir kompaktiškas. Nepriklausomai nuo to, ar tokius drabužius skalbiate rankomis ar skalbykle, reiktų, jog vanduo būtų ne karštesnis nei 40 laipsnių.

Skalbiant mašina, rekomenduojama nustatyti sintetiniams skalbiniams skirtą režimą. Jokiu būdu tokių gaminių nelyginkite ir nežiovinkite virš radiatoriaus ar pan.

Termo drabužiai

Nepriklausomai nuo storio ar medžiagos, iš kurios pagaminti jūsų termo drabužiai, pagrindinė jų savybė- saugoti kūno šilumą ir pašalinti nereiklingą drėgmę. Juos patariama skalbti ne aukštesnėje nei 30 laipsnių temperatūroje.

Vertėtų itin atidžiai rinktis skalbimo priemones, vengti tų, kurių sudėtyje yra chloro. Džiovinti tik natūraliai, ne mašinoje. Lyginti termo drabužius taip pat draudžiama, antraip jie praras  šilumą saugančias savybes.

Neoprenas

Hidrokostiumai- tai vienas iš nedaugelio neopreninių, tačiau plačiausiai naudojamų gaminių.

Tiems, kurie su hidrokostiumais plaukioja sūriame vandenyje, reiktų ypač kruopščiai juos prižiūrėti. Po kiekvieno naudojimo juos būtinai reikia skalauti. Taip hidrokostiumas jums ilgiau tarnaus. Geriausia jį skalauti drungname vandenyje kartu su specialiai tam skirtu plovikliu.

Taip sunaikinamos visos bakterijos ir nesikaupia grybelis. Paskui išskalauti švariame vandenyje ir padžiauti ant medinės ar plastikinės kabyklos, vengti metalo. Atkreiti dėmesį, kad kabykla neturėtų aštrių kampų. Saugoti hidrokostiumą taip pat patariama kabantį, kad laikui bėgant neatsirastų mikro įtrūkimų ar kitokių pažeidimų.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS