Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Naujienos > Šeši ekstremaliam sportui skirtų šalmų tipai

Naujienos

Šeši ekstremaliam sportui skirtų šalmų tipai

2014-06-27

Autorius: xteam.lt

Tiems, kurie mėgsta ekstremalų sportą, pirmiausia reiktų pagalvoti apie savo saugumą ir dėvėti visas rekomenduojamas apsaugos priemones. Svarbiausia yra gavos apsauga. Šį kartą papasakosime apie šešias pagrindines ekstremalaus sporto rūšis ir joms rekomenduojamų šalmų skirtumus.

Ekstremalus sportas mieste

Turbūt dėl to, kad mieste medicininė pagalba itin greitai pasiekiama, riedlentininkai, BMX raideriai neretai ignoruoja šalmus.

Rekomenduojamas universalus šalmas, skirtas riedlentininkams, BMX dviratininkams, riedutininkams. Jis turi būti lengvas, apsaugantis užpakalinę galvos dalį, turintis ventiliacinę sistemą.

Alpinizmas, laipiojimas uolomis

Kopiančių į kalnus entuziastų skaičius nuolatos auga. Akmenys, karabinai, lekiantys iš viršaus, nuolatinis kritimo ir susidūrimo su uola pavojus- visi šie faktoriai byloja, jog primiausia kenčia alpinisto galva.

Rekomenduojamas lengvas šalmas, kurio viršutinė dalis pagaminta iš smūgiams atsparaus polikabonato, vidinė dalis turi būti pagaminta iš specialaus minkšto polistirolo, kuris „sugers“ smūgio jėgą. Ant šalmo turi būti keletas fiksatorių žibintui bei reguliuojama ventiliacinė sistema.

Kalnų dviračiai, motociklai

Vadinamieji full face šalmai, t.y. uždengiantys veidą, rekomenduojami daugelyje ekstremalių sporto šakų. Jie ypatingai reikalingi ten, kur yra pavojus gauti ne tik galvos, bet ir priekinės veido dalies traumą. Dviračių, motociklų sporte dažniausiai atsitrenkiama į vairą.

Didžiausias tokių šalmų skirtumas — apatinio žandikalio bei smakro apsauga, o taip pat snapas, kuris apsaugo ne tik nuo saulės spindulių, bet ir nuo veido, kaktos sužeidimų. Rekomenduojami lengvi šalmai, pagaminti iš anglies pluošto.

Slidinėjimas, snieglenčių sportas

Liūdna snieglentininko Kevin Pearce istorija nutildė visus skeptikus, kurie slidinėdami nenori dėvėti šalmo. Sniegas minkštas ir purus būna tik tuomet, kai išeinate pasivaikščioti pėsčiomis. Jei slidinėjate, jis gali virsti žudiku. Todėl šalmas turi tapti ne aksesuaru, o slidinėjimo įrangos  dalimi.

Pagrindinis snieglentininkų ir slidininkų šalmų skirtumas nuo kitų- pašiltintas vidus ir prisegami dėklai ausų apsaugai. Svarbu pasirinti tinkamą dydį, kad dėvimas šalmas galvos nespaustų ar lengvai nesislankiotų. Jis taip pat neturi liesti kaklo.

BASE šuoliai ir šuoliai parašiutu

Skriejant ore 200 km/h greičiu gal ir sunku susižeisti, tačiau niekada nėra garantijos, kad nusileidimas ant žemės bus „minkštas“ ir sėkmingas. Taip pat svarbus ir aerodinamikos faktorius bei galimybė šuolininkui laisvai sukioti galvą ir apsaugoti klausą.

Rekomenduojami įvairių modifikacijų šalmai: full face, atviri, su antveidžiais ir be jų.


Vandenlenčių sportas, raftingas

Vanduo nėra toks pavojingas, jei nekalbėsime apie „baltąjį“ vandenį. Baisi ne kunkuliuojanti, stipri srovė, o tai, kas po ja slepiasi. Tai gali būti akmenys, medžiai, šiukšlės, su kuriomis rafteris gali susidurti įkritęs į vandenį.

Vandenlentininkams šalmas privalomas parkuose, kur čiuožiama "boksais"ar šokinėjama nuo tramplynų.

Vandens sportui skirti šalmai turi būti lengvi su vandens nubėgimo sistema, itin greitai džiūstantys. Paprastai jie gaminami iš anglies pluošto, vidinė dalis yra iš minkštos polistirolo medžiagos. Rekomenduojami šalmai gali būti su snapais ar be jų.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS