Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Naujienos > Kaip tvirtinti snieglentės apkaustus

Naujienos

Kaip tvirtinti snieglentės apkaustus

2013-12-03

Autorius:xteam.lt

Ne vienam snieglentininkui, ypač pradedančiajam, kyla klausimas, kaip teisingai tvirtinti apkaustus ant lentos. Štai keletas naudingų patarimų.

Pirmiausia jūs turite išsiaiškinti, kuri jūsų koja bus priekyje:

“Regular”priekinė koja kairė.
Goofypriekinė koja dešinė.

Kaip tai padaryti? Kad nereiktų daug svartyti ir šaltyje persukinėti apkaustus, jūs galite: 

1. Ant bet kokio slystančio paviršiaus įsibėgėkite ir šiek tiek pačiuožkite. Kurią koją pastatote priekyje, ta ir ant snieglentės bus priekinė. Patikrinimui galite pakeisti koją ir pračiuožti dar kartą, tada palyginti kuriuo atveju jums patogiau.
2. Jei esate riedlentininkas, tai ‚vedančioji“ koja bus ta pati kaip ir ant riedlentės
3. Daugelis prašo, kad bičiulis pastumtų iš nugaros, manydami, kad ta koja, kuria žengs primą žingsnį ir bus „priekinė“. Metodas ginčytinas, bet galima išbandyti ir jį. Tačiau patikimiausias būdas- pačiuožinėti nuo kalno. Galbūt jūs būsite vienas iš tų laimingųjų, kurie vienodai gerai jaučiausi čiuoždami ir kaire, ir dešine koja į priekį.


Stovėsenos pasirinkimas

Apkaustus ant snieglentės galima tvirtinti arčiau arba tolėliau vieną nuo kito, tai pat juos pasukti. Tai priklauso nuo jūsų čiuožimo stiliaus.

„Karvingo“ stovėsena

Čiuožiama „kietomis“ lentomis (sportinė karvingo disciplina). Dėvimi
labai kieti, panašūs į slidinėjimo, batai. Apkaustų pasvirimo kampai labai dideli: maždaug +70 ir +35 laipsniai.

Kryptinga stovėsena

Tai populiariausia stovėsena, kurią naudoja 80% raiderių. Priekinio apkausto pasvirimo kampas svyruoja nuo +40 iki +15 laipsnių, užpakalinio- nuo +30 iki 0. Tuomet abiejų kojų keliai yra pečių plotyje ir nukreipti į priekį.

“Duck foot” stovėsena

Tai vis labiau populiarėjanti stovėsena. Anksčiau ji buvo paplitusi tik halfpipe disciplinoje. „Duck foot“ stovėsenoje priekinio apkausto pasvirimo kampas yra nuo +30 iki 0 laipsnių, o užpakalinio nuo -1 iki -20. Tuomet priekinės kojos kelias nukreiptas į priekį, o kitos- į galinę lentos dalį, t.y. stovėsena primena antino arba klouno.

Be to, jums vertėtų žinoti, kokiu stiliumi norėsite čiuožti.

NORITE ŠOKINĖTI

Priekinį apkaustą pasukate maksimaliai į priekį. Užpakalinį taip, kad būtų patogu, vidutinėje padėtyje, t.y. juos tvirtiname „duck foot“ stiliumi: priekinis +15/+12, užpakalinis -6/-9. Taip galite čiuožti į abi puses, po šuolių ir apsisukimų stabiliai nusileisite bei užtikrintai jausitės ore.

NORITE ČIUOŽTI REILAIS BOKSAIS


Apkaustus tvirtinate taip, kaip šuoliams. Galima juos tvirtinti maksimaliai toli vieną nuo kito.

NORITE ČIUOŽTI FREERIDE

Abu apkaustus tvirtinate maksimaliai toliau nuo lentos priekio. Taip jūsų snieglentės priekinė dalis lengviau iškils virš sniego. Priekinis apkaustas tvirtinamas +35/+25, o užpakalinis +20/+10 tam, kad snieglentę būtų lengviau valdyti darant posūkius.

NORITE ČIUOŽTI KARVINGO STILIUMI


Idealiai tiks tam specialiai skirta „kieta“ snieglentė ir batai. Apkaustus tvirtinate vidutinėje padėtyje arba šiek tiek pasukate į priekį. Priekinis apkaustas turi būti pasviręs +45/+35, užpakalinis +25/+20 laipsnių kampu. Visa kita priklauso nuo čiuožimo technikos.

NORITE MOKYTIS

Tiems, kurie dar tik mokosi ir jau nustatė, kuri koja yra „priekinė“, apkaustus rekomenduojama tvirtinti vidutinėje padėtyje: priekinis +20/+10, užpakalinis +10/0. Tačiau jei dar nenusprendėte, kuri koja bus „vedančioji“, apkaustus galima tvirtinti „duck foot“ stiliumi. Ši stovėsena idealiai tinka ir tiems, kurie čiuožinėja vos keletą dienų ir sukiojasi į abi puses.

Vertikalus apkaustų tvirtinimas

Tvirtinami apkaustai yra reguliuojami ne tik horizontaliai, bet ir vertikaliai. Jums patiems reikia rasti idealią vertikalią poziciją. Atminkite, jog  skirtingai nei horizontalioje padėtyje, vertikaliai abu apkaustai tvirtinami vienoje linijoje, snieglentės centre. Netaisyklinga vieno ar kito apkausto padėtis vertikaliame tvirtinime iškreips jūsų stovėseną ir neleis tolygiai kantuoti. Pritvirtinę apkaustus prie lentos, įstatykite į juos batus. Tada apverskite lentą. Tiek bato priekinė dalis, tiek kulnai turi būt vienodai išsikišę iš snieglentės. Jei viena kuri nors dalis išsikišusi daugiau teks dar pareguliuot apkaustus.

Atminkite, kad stovėsena yra labai individualus dalykas ir čia nėra griežtų taisyklių. Nebijokite bandyti ir improvizuoti, o mes tikimės, kad šie patarimai jums padės.

 


Atgal

SAVAITĖS PREKĖS