Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Naujienos > Snieglentės vaškavimas (video)

Naujienos

Snieglentės vaškavimas (video)

2014-11-22

Autorius: xteam.lt

Čiuožiant snieglente, jos apatinė dalis dėl trinties su sniego danga praranda savo slystamąsias savybes, paviršius išsausėja, pašerpetoja, atsiranda nedidelių įbrėžimų. Šie faktoriai labai įtakoja slydimo kokybę ir trumpina snieglentės eksploatacijos laiką. Vaškavimas atnaujina lentos paviršių, pašalina šerelius bei užpildo mažus įbrėžimus.

1. Pirmas žingsnis. Nuvalymas 

Pirmasis žingsnis yra snieglentės apatinės dalies nuvalymas. Tai yra būtina tam, jog vaškas,  įsigerdamas į paviršių, galėtų padengti kiek įmanoma didesnį plotą. Nors žiemą snieglentės dugnas retai būna prikaupęs nešvarumų, tačiau rudenį ar pavasarį sniego sudėtis  būna visiškai kitokia ir nešvarumai „limpa“ daug labiau. Nuvalymui galima naudoti bet kokią valymui skirtą priemonę: ar tai bus kempinėlė, ar skuduras.  Daugelis snieglentininkų naudoja įkaitintą lygintuvą. Būtent taip pasiekiamas didžiausias efektas.Tai vadinama „hot scrape“. Aukšta temperatūra plečia. Tokiu būdu atsiveria net mažiausi plyšeliai, kuriuose gali būti prisikaupusių nešvarumų. 

2. Antras žingsnis. Atlaisvinti arba nuimti apkaustus

Sekantis žingsnis, kurį atlikti būtina, yra apkaustų nuėmimas. Tiesa, juos visiškai nuimti nėra būtina, tačiau reikia bent jau atleisti varžtus. Kitaip įkaitęs ir išsiplėtęs metalas suformuos bangeles apatinėje snieglentės dalyje.

3. Trečias žingsnis. Vaškavimas

Pirmiausia reikia įsitikinti, jog pasirinkote tinkamą vašką. Šis pasirinkimas priklauso nuo oro salygų, kuriomis jūs žadate čiuožti. Galite naudoti universalų vašką, tinkantį visoms temperatūroms. Taip pat reikėtų atsiminti, jog snieglentės pakraščiai- tai dalis, kuri slidinėjant  dėvisi daugiausia, todėl patartina šioms vietoms panaudoti kietesnį vašką .

4. Ketvirtas žingsnis. Grandymas

Nuvaškavus lentą reikia palaukti, kol ji atvės iki kambario temperatūros, t.y maždaug pusvalandį. Grandiklis turi būti pakankamai aštrus, kitaip apsunkinsit sau darbą. Grandyti turite kiek įmanoma ilgesniais judesiais (mostais), nuo snieglentės viršaus į apačią. Stenkitės, kad vienu išilginiu judesiu galėtumėte nugrandyti kiek įmanoma didesnį plotą. Kitaip galite pažeisti  lentos dugną.

5. Penktas žingsnis. „Brush Up“

Paskutinis žingsnis, kurį jus teks atlikti- likusių vaško dalių, kurios galėjo likti po grandymo, pašalinimas.Tam yra naudojamas specialus šepetėlis kietais  šereliais. Juo snieglentę reikia valyti nuo viršaus į apačią, t..y. tokia pat kryptimi kaip ir grandėte. Šis žingsnis yra gana svarbus ir reikalaujantis kruopštaus darbo. Taip lentos paviršius įgaus glotnią struktūrą, kuri suteiks puikų slydimą sniego paviršiumi.


Atgal

SAVAITĖS PREKĖS