Xteam elektroninė parduotuvė
Pagrindinis > Naujienos > Vandens motociklai ir saugumas

Naujienos

Vandens motociklai ir saugumas

2016-04-28

Autorius:xteam.lt

Vandens motociklai, išvystantys greitį iki 120 km/h, yra tokie pat dinamiški kaip ir įprasti motociklai. Tačiau pramogos vandens motociklu žymiai pavojingesnės. Vandens paviršius nelygus, o motociklininkas nuolatos susiduria su chaotiškomis bangomis.

Ramiai pramogaujant vandens motociklu speciali ekipuotė tikrai nereikalinga. Pakanka vilkėti gelbėjimosi liemenę, kuri apsaugo krūtinę ir įkritus į vandenį neleidžia nuskęsti. Tačiau labiau ekstremalus pasivažinėjimas vandens motociklu reiklauja daugiau apsaugos priemonių.

Pirmiausia vertėtų įsigyti hidrokostiumą. Jis apsaugos ne tik nuo šalčio ar vėjo, bet ir nuo nemalonaus kūno sąlyčio su vandens motociklo paviršiumi, apsaugos nuo nedidelių smūgių. Taip pat vertėtų įsigyti pirštines. Kaip parodė praktika, pakanka vos 30 minučių intensyvaus važinėjimosi ir ant delnų atsiranda pūslės.

Jei planuojate pramogauti stipriai banguojančiame vandens telkinyje ar jūroje, nepamirškite dėvėti šalmo. Puikiai tinka ir dviratininko arba krosui skirtas šalmas. Taip apsaugosite ir savo dantis. Ekstremaliai pramogaujant banguotame vandenyje, žmogaus galvos padėties amplitudė virš motociklo siekia iki 1,5 m. Taip pat reiktų atsiminti, jog skriejant 100 km/h ir daugiau, smūgis į vandenį labai pavojingas. Lengva gauti galvos traumą.

Patartina įsigyti ir neopreninius vandens batelius. Jie gali būti skirti bet kokiai vandens sporto šakai. Geriausia būtų rinktis kuo tvirtesnius. Taip pat patartina dėvėti ir kelių apsaugas. Šios kūno vietos ypač kenčia, kai motociklininkas daro posūkius, tuomet keliai remiasi į motociklo korpusą. O važiuojant per bangas šis sąlytis dar pavojingesnis, keliai tuomet daužosi į vandens motociklą. Toks pasivažinėjimas gali kainuoti ne tik mėlynes, bet kaulų lūžius. Dar viena neapsaugota vieta- kaklo sritis. Kaklo apsauga tarp šalmo ir liemenės taip pat niekada nepamaišys.

Dalyvaujantiems varžybose, kur didelė avarijų ir susidūrimų tikimybė, reikia būtinai pasirūpinti nugaros sritimi. Liemenės, skirtos tik vandens motociklininkams tokias apsaugas turi. Jei dėvite universalią liemenę, vertėtų atskirai įsigyti apsaugas nugarai.

Norintiems apsaugoti akis, puikiai tiks vandens motociklininkams arba krosui skirti akiniai. Skriejant didžiuliu greičių vandens šuorai tampa lyg smukūs skaldyti akmenukai. Kai skodžiate bangą, laikinai galite nematyti. Esant didžiuliam greičiui, tai tik padidina avrijos tikimybę. Varžybų dalyviams ypatingai pavojinga iš priešais važiuojančio motociklo trykštanti vandens čiurkšlė. Jos smūgiai ypač skaudūs.

Atgal

SAVAITĖS PREKĖS